Fot. mat. prasowe askdom.pl

Fot. mat. prasowe askdom.pl

  • Autor: Redakcja
  • 28 wrz 2020 10:33 (aktualizacja: 29 wrz 2020 14:29)

Jak wybrać meble do sypialni?

Sypialnia to najprzyjemniejsze pomieszczenie w domu, gdzie można odpocząć po męczącym dniu, a także przygotować się na nowy poranek. Dlatego tak ważny jest klimat, który będzie panował w sypialni. Wszystko zależy od mebli, oświetlenia czy koloru ścian. Więcej na ten temat poniżej.

Meble do sypialni to przede wszystkim wygodne łóżko i pojemna szafa. Człowiek przesypia około ⅓ swojego życia, dlatego łózko powinno być wygodne. Kluczem do tego jest odpowiedni materac. Wyróżnia się wiele rodzai materiałów, z którego wykonane są materace. Wybór zależy od kilku czynników, takich jak waga ciała, wzrost, liczba osób czy predyspozycje zdrowotne. Osoby o podobnej masie ciała wyśpią się na materacu o podobnej twardości, jednak gdy różnica wynosi więcej niż 30 kg polecany jest wybór dwóch materacy. Materac nie może być także za krótki lub za długi. Najlepiej jeśli jest 10 cm większy od osoby. Dla jednej osoby wystarczy materac o szerokości 90 cm. Dla dwóch osób lepiej wybrać taki o szerokości 140 cm i gdy chcemy spać z dziećmi najlepiej gdy posiada 160,180 cm szerokości. Problemy zdrowotne także wpływają na zakup materaca, zwłaszcza jeśli chodzi o bóle kręgosłupa lub głowy. Warto kupić mebel wykonany z drewna dębowego, sosnowego lub bukowego. Tańsze zamienniki wykonane się z płyt HDF czy MDF.

Pojemna szafa, by uporządkować przestrzeń

Szafy są kluczowe w uporządkowaniu ubrań i przy braku miejsca przejmują rolę garderoby. Istnieje kilka typów, które sprawdza się różnych pomieszczeniach. Do małych sypialni warto kupić szafę przesuwaną, która nie zajmie dużo przestrzeni i posiada miejsce na półki i wieszaki. Można także wybrać model z lustrem jako element dekoracji i także pomoc w wyborze kreacji. Szafy narożne zajmą róg sypialni i dysponują głębokich wnętrzem. W większych sypialniach sprawdzą się szafy z uchylnymi drzwiami,które potrzebują przestrzeń na otwieranie i zamykanie drzwi szafy.

Stolik nocny, by mieć wszystko pod ręką

Szafka nocna to podręczny mebel, który jest uzupełnieniem łózka. Dla fanów książek sprawdzi się jako przybornik na ulubione powieści. Jeśli lubimy czytać na smartfonie lub laptopie będzie idealnym miejscem na odłożenie sprzętów bez konieczności wstawania z łóżka. Lampka nocna także znajdzie miejsce na stoliku, tworząc ciepłe światło i przyjemną atmosferę. Będzie można ją także wyłączyć, wyciągając tylko rękę. Do dwuosobowego łóżka najlepiej wybrać dwie szafki nocne, ustawione po dwóch jego stronach

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ