Krzesło Xenon firmy Profim posiada innowacyjne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy podłokietniki umożliwiające regulację nakładki w dowolnym kierunku w płaszczyźnie poziomej.  Fot. Profim

Krzesło Xenon firmy Profim posiada innowacyjne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy podłokietniki umożliwiające regulację nakładki w dowolnym kierunku w płaszczyźnie poziomej. Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 29 maj 2017 13:41 (aktualizacja: 29 maj 2017 15:02)

Jak zaaranżować przestrzeń biura - propozycje producentów mebli

W dobie dużej konkurencji na rynku pracy biurowe standardy muszą spełniać oczekiwania pracowników, ale też wpisywać się w nowe koncepcje aranżacji miejsca pracy. Nie dziwi zatem, że w nowoczesnych biurach coraz częściej pojawiają się biodynamiczne fotele, biurka z regulowaną wysokością czy systemy akustyczne.

Biodynamiczne fotele

Fotele pracownicze to podstawa wyposażenia niemal każdego biura. Niełatwo jest wysiedzieć 8 godzin na niewygodnym krześle i przy tym wydajnie pracować. Jeśli zależy nam na efektywności pracowników, to warto zainwestować przede wszystkim w ten element wyposażenia. Najnowocześniejsze fotele zapewniają siedzenie biodynamiczne. Polega to na wykorzystaniu biologicznych predyspozycji naszego ciała do poruszania się w trzech wymiarach przestrzeni. 

Inteligentne biurka

Nowoczesne biurko dziś ma być nie tylko przestrzenią do odłożenia dokumentów czy umieszczenia na nim komputera. Ma się dostosowywać do wzrostu i aktualnej pozycji pracowników. Ze względu na to, że jest coraz więcej osób lubiących pracować w pozycji stojącej, producenci mebli biurowych oferują elektrycznie sterowane biurka. Okazuje się, że te najnowocześniejsze mają jeszcze więcej możliwości. Inteligentne biurka przyszłości, poza łatwą zmianą wysokości, dzięki połączeniu z aplikacją w naszym smartfonie, pozwalają spersonalizować miejsce pracy i dzięki komunikatom pomóc w zachowaniu ergonomicznej postawy ciała.

Biuro dobre akustycznie

Głośne rozmowy wielu osób zgromadzonych w jednej przestrzeni w pracy nie tylko dekoncentrują, ale też mogą działać stresogennie. Największym wyzwaniem jest więc stworzenie komfortowych warunków akustycznych… zwłaszcza w biurach typu open space. Tu z pomocą przychodzą wolno wiszące panele sufitowe, wyspy, panele ścienne i ścianki działowe, których konstrukcja umożliwia skuteczne tłumienie hałasów. Takie elementy wyposażenia biura mają jeszcze jedną zaletę – umiejętnie wkomponowane –mogą wprowadzać do pomieszczenia aktywizujące, poprawiające nastrój i sprzyjające kreatywności kolory.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ