Modułowa sofa Taboo. Fot. Wajnert Meble

Modułowa sofa Taboo. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: bm
  • 08 cze 2017 10:51 (aktualizacja: 12 cze 2017 07:52)

Jak zwiększyć funkcjonalność mebli tapicerowanych?

Zestaw wypoczynkowy nie musi służyć tylko do siedzenia, nawet funkcja spania i pojemnik na pościel to dziś za mało, aby zaspokoić oczekiwania wymagających klientów. Producenci szukają więc rozwiązań – czasem nietypowych – zwiększających funkcjonalność mebli tapicerowanych.

CZYTAJ TEŻ: Stolik kawowe - przegląd

Podręczny stolik na laptop, wygodne schowki, zintegrowane oświetlenie i systemy audio, ruchome zagłówki, podłokietniki i podnóżki... Współczesne meble tapicerowane są wielofunkcyjne i mają nie tylko zapewnić nam komfort, ale też zastąpić inne elementy wyposażenia wnętrza. Użytkownicy chcą na nich pracować, jeść, słuchać muzyki, przyjmować gości, przechowywać w nich podręczne przedmioty.

Jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika opcją regulacji jest zmiana położenia i kąta nachylenia zagłówka. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne. Coraz częściej Polacy poszukują też mebli dostosowujących się do sylwetki użytkownika, doskonale wyprofilowanych, pozwalających na bardziej efektywny odpoczynek np. podczas oglądania telewizji lub czytania. Służy temu funkcja relaksu czyli rozwiązania zapewniające możliwość rozłożenia różnych elementów mebla, takich jak siedzisko, wspomniany zagłówek, podnóżek czy podłokietnik.

 Coraz częściej meble wypoczynkowe służą nam jako miejsce do pracy z laptopem, a także jako dodatkowy sprzęt do przechowywania drobnych przedmiotów – pilotów tv, książek, płyt czy ciepłego koca. Zazwyczaj do tego celu służą schowki, często kryjące się pod podręcznym stolikiem czy półką. Ciekawą funkcją zwiększającą komfort użytkowania mebla tapicerowanego jest też wbudowana w podłokietniki czy oparcia elektronika. Wybierając opcję z takim dodatkiem, bez problemu podłączymy laptop do gniazdka, podładujemy telefon lub posłuchamy muzyki bez konieczności wstawania z kanapy. Jeśli do tego w podłokietniku mamy ukryty minibarek lub chłodzący schowek na napoje – sofa staje się prawdziwą „maszyną” do relaksu.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ