Narożnik Camelia. Fot. Gala Collezione

Narożnik Camelia. Fot. Gala Collezione

  • Autor: bm
  • 15 marz 2018 08:54 (aktualizacja: 29 marz 2018 13:18)

Jakie kolory mebli wybierali Polacy w 2017 roku - zobacz raport!

Szary jest prawdziwym królem wśród kolorów mebli tapicerowanych kupowanych przez Polaków w 2017 roku. Szczególnie chętnie wybierany jest w przypadku sof i narożników w obiciach z tkanin.

4 na 10 Polaków wybrało w 2017 roku sofę, narożnik lub fotel w różnych odcieniach szarości (od popielatego, przez szary i mysi, po grafitowy). To dane z raportu opracowanego przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, którego celem było przede wszystkim zbadanie kolorystycznych preferencji klientów sklepów meblowych.

Podczas gdy jeszcze dwa lata temu kupowaliśmy przede wszystkim meble w odcieniach beżu, brązu lub kremowe, teraz do naszych polskich mieszkań wkroczyły triumfalnie meble szare. To kolor neutralny i praktyczny, utożsamiany z równowagą, spokojem i wyciszeniem. Można go bardzo łatwo łączyć z wieloma innymi, bez konieczności przeprowadzania większych remontów czy zmian aranżacyjnych. 

Jesteśmy narodem praktycznym, dlatego odchodząc od neutralnych beży i brązów, poszliśmy w kierunku równie neutralnych szarości.” – tłumaczy Magdalena Kopińska-Król, Dyrektor Handlowy w Gala Collezione. – „To bezpieczne rozwiązanie – tego typu odcienie pozwalają łatwo dopasować mebel do istniejącej aranżacji. Nawet jeśli przyjdzie nam ochota na zmianę koloru ścian czy dodatków, popielata sofa zawsze będzie pasować, bez względu na styl pomieszczenia”.

W przypadku tapicerki skórzanej wciąż dominuje kolor beżowy. Autorzy raportu zauważają jednak wzrost sprzedaży zestawów wypoczynkowych, sof i foteli również w innych kolorach. Podczas gdy w 2015 i 2014 r. w pierwszej trójce znajdował się kolor beżowy, kremowy i cappuccino, w 2017 czołówka zmieniła się drastycznie – obok beżu, swój mocny udział zaznaczyła czerń i popiel. Coraz chętniej także sięgamy po meble ze skóry białej, które świetnie wpisują się w modny styl skandynawski. 

Według raportu 10 najpopularniejszych w 2017 kolorów tapicerki tkaninowej to: szary, brązowy, beżowy, popielaty, biały, niebieski, grafitowy, cappucino, turkusowy, kremowy. Jeśli chodzi o tapicerkę skórzaną najchętniej wybierane w 2017 roku kolory to: beżowy, czarny, popielaty, biały, kremowy, szary, cappucino, ciemny brąz, jasny brąz oraz grafit.

Uczymy się reagowania w aranżacji naszych mieszkań na promowane przez projektantów trendy.” – wyjaśnia Magdalena Kopińska-Król. – „Przejawia się to między innymi wyborem mebli wypoczynkowych w kolorach modnych w danym sezonie lub związanych z konkretnym stylem. Na przykład styl skandynawski wprowadził do salonów więcej sof, narożników i foteli w jasnych kolorach, takich jak biel, pudrowy róż czy miętowy. Rosnące zainteresowanie kolorem czarnym widać już od kilku sezonów, a w związku z promowaniem stylu black & white, spodziewać się można wzrostu liczby zamówień mebli zarówno czarnych, jak i białych”

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ