Senso Kitchens. Fot. BRW

Senso Kitchens. Fot. BRW

  • Autor: bm
  • 08 maj 2018 13:34 (aktualizacja: 11 maj 2018 08:41)

Jakie kuchnie wybierają polscy klienci - zobacz wyniki badania!

Funkcjonalność i sposób rozplanowania wnętrza kuchni – to najważniejsze elementy, jakie biorą pod uwagę polscy klienci wybierający meble kuchenne. To jeden z wniosków płynących z badania zrealizowanego na zlecenie Black Red White.

Najnowsze badanie zrealizowane na zlecenie marki Black Red White przez SW Research pokazuje, jakie kuchnie cieszą się wśród Polaków największą popularnością. Wynika z niego, że styl kuchni jest istotnym elementem, ale ponad panującą modę badani przedkładają funkcjonalność i plan tego wnętrza.

Kuchnia zaczyna pełnić nowe funkcje - to na przykład idealna przestrzeń do rozmów czy spotkań z przyjaciółmi. Ta zmiana roli kuchni pływa także na jej układ, sposób wyposażenia oraz styl, w jakim jest utrzymana.

Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie marki Black Red White wyraźnie wskazują, że obecnie klienci poszukują kuchni w bardzo różnych stylach i nie można mówić o jednym, wiodącym trendzie. Polacy co prawda nadal silnie przywiązani są do klasyki i delikatnych, stonowanych barw, co nie oznacza jednak, że większość z nas decyduje się np. na kuchnię w bieli. Lubimy duże, funkcjonalne kuchnie, sprawiające wrażenie ciepłych i przytulnych, takie w których miło spędza się czas. Myśląc o aranżacji kuchni, rozważamy także, ile czasu i wysiłku będziemy musieli włożyć w jej urządzenie, ponieważ większość badanych przedkłada atrybuty praktyczne ponad te wizualne. Niewielu z nas jest skłonnych zrezygnować z rozwiązań praktycznych na rzecz dopasowania się do obowiązującej mody lub stylu, ponieważ to, co liczy się dla Polaków najbardziej to funkcjonalność kuchni (74%), jej układ i plan (64%), a także wyposażenie (57%).

A jakie style podobają się polskim klientom najbardziej? Oto pięć najpopularniejszych:

- Klasyczne, charakteryzujące się jasnymi kolorami, gładkimi lub frezowanymi frontami z eleganckimi dodatkami – ten styl kuchni chciałoby mieć u siebie prawie 80% badanych.

- Z wyspą wielofunkcyjną, która może być stołem, blatem roboczym lub wykorzystana jako strefa przygotowywania potraw i zmywania – za tym trendem z entuzjazmem odpowiedziało się 72% badanych.

- W delikatnych, stonowanych kolorach – ten styl kuchni jest pożądany przez 71% respondentów.

- Otwarte na salon lub jadalnię zaaranżowane w jednym, spójnym stylu – 67% badanych Polaków chciałoby mieć taką kuchnię. To jeden z trendów, który z pewnością będzie zyskiwał zwolenników, także z racji kierunku, w którym budowane są obecnie domy i mieszkania.

- Minimalistyczne, posiadające proste fronty bez zdobień, z małą liczbą górnych szafek lub całkowicie ich pozbawione – 63% badanych jest na tak. To ukłon w stronę osób poszukujących prostych, ale wygodnych rozwiązań, które idealnie i mało nachalnie wkomponują się w przestrzeń ich domu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ