Meble ogrodowe z rattanu. Fot. Okazje.info

Meble ogrodowe z rattanu. Fot. Okazje.info

  • Autor: mg
  • 22 maj 2017 15:28 (aktualizacja: 23 maj 2017 08:13)

Jakie meble ogrodowe wybierają Polacy - wyniki rankingu

Meble wykonane z technorattanu, a także zestawy składające się z kanap z dołączonymi stolikami kawowymi oraz stoły z kompletami krzeseł to najpopularniejsze rodzaje mebli ogrodowych wybieranych przez Polaków. Takie wnioski płyną z rankingu opublikowanego przez Grupę Okazje.

Porównywarka cen Okazje.info przygotowała ranking 20 najpopularniejszych zestawów mebli ogrodowych. Na pierwszym i trzecim miejscu zestawienia znalazły się komplety wypoczynkowe wykonane z technorattanu, a na drugim stalowy stół ogrodowy z krzesłami. 

Materiał

Przy wyborze mebli ogrodowych należy brać pod uwagę przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. To właśnie on wpływa na ich solidność, wytrzymałość i wygodę użytkowania. W rankingu przygotowanym przez serwis Okazje.info aż trzynaście pozycji zajmują meble wypoczynkowe wykonane z technorattanu. To lekki i łatwy do czyszczenia materiał. W porównaniu do klasycznego rattanu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpornością na wilgoć, promieniowanie UV oraz niskie temperatury. Technorattan szczególnie polecany jest osobom, które poza sezonem nie mają gdzie przechowywać mebli i pozostawiają je na zewnątrz.

Pozostałe siedem pozycji w rankingu Okazje.info zajęły zestawy metalowych stołów z krzesłami, wykonane z aluminium, stali oraz żeliwa. To bardzo trwałe i stabilne materiały, lecz decydując się na nie, trzeba mieć na uwadze konieczność dokupienia poduszek, ponieważ siedzenie na metalowej konstrukcji nie jest wygodne.

Na rynku dostępne są również zestawy ogrodowe wykonane z naturalnego drewna, które wymagają jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji. Z mody na dobre wyszły natomiast plastikowe meble, które jeszcze kilka lat temu były jednymi z najpopularniejszych.

Wielkość

W rankingu przygotowanym przez Okazje.info znalazły się przede wszystkim zestawy składające się z kanap ze stolikami kawowymi oraz stołów z kompletami krzeseł. Kanapa to wygodne rozwiązanie, które pozwala na komfortowy relaks na świeżym powietrzu. Możemy dołączyć do niej fotele, dzięki którym stworzymy idealną przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny. Jeżeli chodzi o tego rodzaju komplety, użytkownicy Okazje.info najczęściej poszukiwali niewielkich zestawów z miejscem dla czterech osób.

Latem wiele czasu na świeżym powietrzu spędzamy także spożywając posiłki. Podczas takich okazji bardzo dobrze sprawdzi się duży stół z krzesłami, który bez problemu pomieści domowników i wszystkich gości. Potwierdza to ranking, według którego największą popularnością cieszą się spore, bo sześcioosobowe zestawy jadalniane.

Cena

Meble ogrodowe to duża inwestycja – na najtańszy komplet w rankingu musimy bowiem wydać 499 zł. Cena dwunastu z dwudziestu zestawów nie przekracza z kolei 1.000 zł, a koszt siedmiu kompletów mieści się w przedziale 1.000-2.000 zł. Tylko jeden zestaw w rankingu kosztuje więcej niż 2.000 zł.

Fotele wiszące i hamaki - zobacz, co proponują producenci na sezon 2017?

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ