Salon firmowy Zajc Kuchnie w Warszawie

Salon firmowy Zajc Kuchnie w Warszawie

  • Autor: bm
  • 28 lis 2017 09:42 (aktualizacja: 29 lis 2017 11:17)

Jakie sklepy meblowe powstały w Polsce w 2017 roku?

Sklepy dużych sieci sprzedażowych, salony firmowe producentów, salony z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz - takich placówek w tym roku powstało co najmniej kilkanaście. Nowe obiekty pojawiły się nie tylko w dużych aglomeracjach, jak Gdańsk, Katowice czy Warszawa, ale też w mniejszych miastach.

CZYTAJ TEŻ: Studio Prostych Form otworzyło showroom w Warszawie

W marcu br. odbyło się otwarcie dużego kompleksu handlowego na Pomorzu - Galerii Wnętrz City Meble w Gdańsku.  Wśród najemców są m. in.: salon firmowy Kler - największy sklep tej sieci w północnej części Polski, jego powierzchnia przekracza 1050m2, JYSK na powierzchni ponad 1270 m2, salon Space For All na powierzchni ponad 570 m2, Meble Matkowski na powierzchni 542 m2, Szynaka Meble z WFM Kuchnie i Moelke Kuchnie zajmują łącznie około 380 m2, HOUSE&more na powierzchni ponad 350 m2, Ponadto powstała tutaj wielofunkcyjna Strefa Inspiracji o powierzchni około 320 m2, tworzona m.in. przez architektów i artystów z Akademii Sztuk Pięknych. 

Nowe centra wyposażenia wnętrz, pod nazwą Home Concept, zostały otwarte na początku kwietnia w Warszawie i Katowicach. Asortyment placówek obejmuje meble, podłogi, dekoracje i wiele innych elementów służących do wykończenia i aranżacji wnętrza. Home Concept to także nowe miejsce spotkań – warsztatów, eventów, wydarzeń branżowych. 

Powstało kilka nowych salonów firmowych producentów mebli. W marcu Swarzędz Home otworzył w Poznaniu swój firmowy showroom. Można w nim znaleźć kolekcje mebli, lampy i akcesoria wnętrzarskie nie tylko marki Swarzędz Home, ale i marek partnerskich. W czerwcu firma Klose uroczyście otworzyła nowy salon firmowy w Rumi, który został zaaranżowany w formie mieszkań pokazowych, prezentowanych a ponad 1.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej. Nową kolekcję mebli marki Noti, zaprojektowaną przez Piotra Kuchcińskiego, a także inne meble producenta można obejrzeć i kupić w nowym salonie sprzedaży we Wrocławiu, przy ul. Braniborskiej 40. Pod tym samym adresem funkcjonuje od maja salon marki mebli biurowych Balma. Firma Vox otworzyła w czerwcu i w lipcu 2017 dwa nowe salony z ofertą swoich produktów wykończenia i wyposażenia wnętrz. Jeden z nowych punktów handlowych mieści się w Siedlcach, drugi – w Gorzowie Wielkopolskim.

W sierpni 2017 został otwarty nowy salon Arpol Meble w Bydgoszczy - ma teraz doskonałą lokalizację - w centrum  miasta, przy ul. Jagiellońskiej, w sąsiedztwie sklepu Media Markt. 

Uroczyste otwarcie dziesiątego już z kolei sklepu sieci IKEA w Polsce przyciągnęło tysiące gości - mieszkańców Lublina i okolic, a także władze miasta i regionu. Sklep IKEA w Lublinie jest drugim pod względem wielkości sklepem firmy w Polsce. Nie jest jednak jedynym sklepem z wyposażeniem wnętrz, które mieści się w centrum handlowym Skende Shopping w Lublinie. Jednym z największych najemców powierzchni handlowej jest tutaj marka Black Red White.

Wciąż swoją sieć salonów powiększa spółka Agata. W ostatnim czasie otworzyła między innymi sklepy w Rzeszowie, Stalowej Woli czy Rumi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ