Kolekcja Calpe firmy Gala Collezione. Fot. Gala Collezione

Kolekcja Calpe firmy Gala Collezione. Fot. Gala Collezione

  • Autor: mg
  • 20 marz 2017 11:34 (aktualizacja: 23 marz 2017 10:56)

Jakie sofy wybierają Polacy - raport Gala Collezione

Podczas targów "Meble Polska 2017" w Poznaniu Fabryka Mebli Gala Collezione zaprezentowała raport dotyczący trendów zakupowych Polaków wybierających meble tapicerowane. Podstawą badania było 8 tysięcy realnych decyzji zakupowych z 2016 roku, dotyczących modułowych sof i narożników.

Z raportu wynika, że w polskich mieszkaniach królują narożniki w kształcie litery L – po takie meble sięgnęło w 2016 roku 67 proc. klientów. Z jednej strony wynika to zapewne z przyzwyczajeń co do kształtu mebla wypoczynkowego, z drugiej zaś strony – układ w kształcie litery L to zarówno niewielkie zgrabne narożniki mogące z łatwością zmieścić się w mniejszym salonie w bloku, jak też obszerne meble, idealne do dużego pomieszczenia. Powoli, aczkolwiek systematycznie, w porównaniu do lat ubiegłych rośnie zainteresowanie meblami w kształcie litery U, czyli dużych, rodzinnych układów, które świetnie spełniają rolę domowego centrum codziennych spotkań z bliskimi (10 proc. zamówionych mebli). Pozostałe 23 proc. mebli to sofy – zarówno mniejsze, dwuosobowe, jak też duże, rozbudowane układy wielosiedziskowe.

9 na 10 sof i narożników jest wyposażonych w co najmniej jedną funkcję dodatkową, zwiększającą komfort jego użytkowania. Mowa tutaj o funkcji spania, funkcji relaksu, barze, zagłówkach, pojemniku na pościel oraz ruchomym siedzisku. 

Nadal najpopularniejszą funkcją w meblach do salonu jest funkcja spania. Było w nią wyposażonych 69 proc. wszystkich analizowanych sof i narożników. Warto jednak zwrócić uwagę, że jednocześnie ponad 30 proc. kupionych mebli nie było wyposażonych w funkcję spania. 

Chętnie sięgamy po funkcje, które ułatwiają nam życie i uprzyjemniają wypoczynek. Lubimy meble z zagłówkami, szczególnie takimi, których kąt nachylenia można zmieniać. Jeśli mebel nie posiada zagłówków montowanych na stałe – uzupełniamy go zagłówkami opcjonalnymi. Wzbogacamy sofy i narożniki funkcją relaksu, przy czym zdecydowanie wolimy tą rozkładaną za pomocą elektrycznych sensorów (72 proc. mebli z funkcją relaksu to meble rozkładane elektrycznie). Połowa analizowanych mebli została także wyposażona w pojemnik na pościel, dzięki któremu wykorzystywane okazjonalnie koce i poduszki możemy mieć zawsze w łatwo dostępnym miejscu.

Cenimy komfort i wygodę, dlatego coraz większą wagę przykładamy nie tylko do tego, jak mebel wygląda, ale także do tego, jakie możliwości oferuje – tłumaczy Magdalena Kopińska-Król, dyrektor handlowy w Gala Collezione. Chcemy, by salony w naszych mieszkaniach były piękne, a jednocześnie funkcjonalne. Dlatego sięgamy po rozwiązania, które sprawiają, że mebel dostosowuje się do naszego trybu życia, uprzyjemniając codzienne funkcjonowanie w domowej przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ