W ubiegłorocznej edycji kongresu wziął udział wicepremier Mateusz Morawiecki. Fot. MTP

W ubiegłorocznej edycji kongresu wziął udział wicepremier Mateusz Morawiecki. Fot. MTP

  • Autor: bm
  • 17 sie 2017 08:31 (aktualizacja: 17 sie 2017 14:01)

Jakie wyzwania stoją przed branżą meblarską i jak im sprostać?

Wyzwania stojące przed branżą meblarską oraz poszukiwanie strategii, która pozwoliłaby branży osiągnąć określone cele - to najważniejsze zagadnienia drugiej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, który odbędzie się 13 września w Poznaniu. W spotkaniu wezmą udział m. in. producenci mebli i dostawcy dla meblarstwa.

Tegoroczne spotkanie producentów mebli odbędzie się pod hasłem „Jak zostać numerem jeden w Europie?”. Planowane są dyskusje panelowe z udziałem najważniejszych osobistości przemysłu meblowego w Polsce. Tematyka kongresu poświęcona zostanie w znacznej mierze zagadnieniom określonym w Programie Flagowym Polskie Meble, a więc wyzwaniom stojącym przed branżą oraz strategii, która pozwoliłaby branży osiągnąć określone cele. Uczestnicy kongresu poruszą m.in. takie tematy, jak: robotyzacja i innowacyjność w branży meblarskiej, zarządzanie procesowe, e-commerce czy nowe modele ekspansji zagranicznej. Z kolei przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju przedstawią strategię rozwoju polskiego przemysłu meblowego do roku 2030.

Będzie to już druga edycja kongresu. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku, również w trakcie targów Drema, Furnica i Sofab. Wzięło w niej udział blisko stu przedstawicieli przemysłu meblarskiego w całej Polski. Wicepremier Mateusz Morawiecki wygłosił w trakcie kongresu przemówienie na temat polskiej branży meblarskiej.

Spotkanie organizowane jest przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz firmę Promedia.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ