Heban

Heban

  • Autor: bm
  • 08 cze 2017 11:18 (aktualizacja: 09 cze 2017 13:47)

Jubileusz firmy Heban - już 20 lat na polskim rynku

Firma Heban, która w tym roku obchodzi dwudziestolecie istnienia, to nie tylko galeria ekskluzywnego wyposażenia wnętrz, oferująca produkty znanych i cenionych marek wnętrzarskich. Heban prowadzi także kompleksowe usługi stolarskie i zaopatruje branżę meblarską w materiały i akcesoria.

Firma Heban powstała w styczniu 1997 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne – własność prywatna
małżeństwa Grażyny i Zbigniewa Waś i w tym roku świętuje 20 lat obecności na rynku. Od początku swojej działalności dysponowała obiektem handlowym o powierzchni 1000 m2, a w roku 1998 mogła pochwalić się już nowo wybudowanym obiektem oraz zmodernizowaną stolarnią o powierzchni 1200 m2. W kolejnych latach inwestowano w dalszy rozwój firmy. Zrównoważony rozwój i sukcesy sprawiły, że firma zyskała uznanie i stała się przedstawicielem znanych marek, takich jak Kronopol, Blum, Rejs, Laguna, Schilsner, Ottimo, Gamet, Nomet, Peka, Kessebohmer, Thermoplast, FGV, Spax, Rehau, Sisso, Siro, MCJ, Altori, Skoff.

Ważnym momentem w historii firmy było otwarcie w 2000 roku działu mebli ekskluzywnych,
dzięki czemu Heban zaczął być kojarzony z najpiękniejszymi meblami włoskimi, a także
hiszpańskimi i niemieckimi. W kolejnym roku firma rozpoczęła produkcję mebli kuchennych
na wymiar. Poszerzanie działalności firmy wymagało rozbudowania części magazynowo-handlowej, która w roku 2009 powiększyła się o 3000 m2., z czego 2000 m2 przeznaczono na ekspozycję mebli, a pozostałą część na składowanie akcesoriów meblowych. Dzięki temu Heban stał się jedynym tak dużym salonem kompleksowego wyposażenia wnętrz w Polsce, dysponującym aż 4000 mkw. ekspozycji, gdzie zaaranżowano salony, jadalnie, sypialnie, gabinety, kuchnie i pokoje dziecięce oraz wyeksponowano akcesoria meblowe, takie jak uchwyty, oświetlenie, prowadnice, wyposażenie szaf oraz blaty kuchenne. W 2013 roku Heban otworzył filię w Sękocinie Starym, oferującą materiały i akcesoria do produkcji mebli.

20-lecie firmy Heban połączono z 20 rocznicą współpracy z marką Blum.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ