Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 marz 2017 11:42 (aktualizacja: 09 marz 2017 11:48)

Już wiadomo, kto przejmie 25 europejskich centrów handlowych IKEA

Fundusz Pradera podpisał umowę nabycia 25 najwyższej klasy parków handlowych zlokalizowanych obok sklepów IKEA w 8 krajach europejskich (w tym cztery parki handlowe w Polsce). Transakcja zawarta z IKEA Centres jest warta 900 mln euro.

Jak pisze portal Propertynews.pl, w portfelu parków handlowych zlokalizowanych obok sklepów IKEA znajduje się ok. 500 obiektów o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej ok.538 tys. mkw. Zamknięcie transakcji w przypadku 17 obiektów znajdujących się w Niemczech, Francji i Polsce przewidziano na 4 kwietnia 2017, a kolejnych ośmiu w Szwecji, Finlandii, Danii, Czechach i Szwajcarii na 31 sierpnia.

"IKEA, jako jedna z największych na świecie sieci sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz, jest silnie zakorzeniona w tych lokalizacjach. Nabywane parki handlowe są rozwijane i zarządzane przez IKEA Centres, a wśród najemców znajdujemy marki takie jak Media Markt, OBI, Decathlon i Leroy Merlin. Korzystają one w dużym stopniu z siły przyciągania klientów, jaką sklepy IKEA mają w tych lokalizacjach" - powiedział dyrektor naczelny (CEO) spółki Pradera" - David Fletcher.

CZYTAJ WIĘCEJ: Propertynews.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ