Targi Heimtextil. Fot. Messe Frankfurt/Jens Liebchen

Targi Heimtextil. Fot. Messe Frankfurt/Jens Liebchen

  • Autor: bm
  • 15 gru 2016 15:25 (aktualizacja: 16 gru 2016 14:15)

Już wkrótce Targi „Heimtextil”!

Organizowane tradycyjnie na początku roku targi „Heimtextil” we Frankfurcie to nie tylko impreza inaugurująca sezon wystawienniczy w sektorze wystroju wnętrz na świecie, ale również doskonała okazja pokazania nowości firm mających w swojej ofercie tekstylia do mebli i wnętrz. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 10-13 stycznia 2017.

Targi „Heimtextil” stanowią swoisty barometr trendów na nadchodzący rok oraz są punktem odniesienia dla branży tekstyliów zarówno pod względem wzornictwa, jak i innowacyjności. Na prezentowaną co roku bogatą ofertę składają się: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bielizna pościelowa, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace. To, co podczas najbliższej edycji pokażą producenci i dystrybutorzy tkanin, wciąż jest jeszcze przynajmniej częściowo tajemnicą. Przypomnijmy jednak, jakie najważniejsze kierunki zaprezentowano podczas edycji 2016. Jednym z nich był kierunek nazwany „Protect” - zapowiedź czystej, minimalistycznej estetyki. Kluczową rolę pełnił w nim spokój, rozumiany jako przeciwwaga dla dynamicznie zmieniającego się świata.

Druki kierunek to „Energise”, stawiający przede wszystkim na grę świateł i kolorów, korespondującą z szybkim rozwojem technologii. To estetyka na wskroś nowoczesna, odpowiednia dla świata podlegającego digitalizacji. Trend zwany „Nourish” - to powrót do natury, kolory ziemi i nacisk na rękodzieło, które kojarzy się z pierwotnym pięknem. Z kolei „Enrich” - to bogactwo zdobień, fascynacja orientem, przewaga błysku nad matem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ