Fot. Mat. prasowe IKEA

Fot. Mat. prasowe IKEA

  • Autor: bm
  • 14 lut 2019 08:21 (aktualizacja: 19 lut 2019 09:34)

Kampania społeczna sklepu IKEA w Poznaniu

W styczniu IKEA Poznań przekazała pluszaki dla małych pacjentów szpitali dziecięcych w Poznaniu - w ramach międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. Udało się zebrać tysiąc pluszaków!

„Zabawa to poważna sprawa” jest międzynarodową kampanią społeczną IKEA, mającą na celu wsparcie prawa wszystkich dzieci do zabawy, nauki i rozwoju. Jej nieodłącznym elementem jest limitowana kolekcja pluszowych zabawek SAGOSKATT, tworzona we współpracy z dziećmi z całego świata, także z Polski. Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany przez IKEA Retail krajowym organizacjom. Jak co roku, uzupełnieniem kampanii były lokalne akcje organizowane bezpośrednio przez sklepy IKEA w Polsce, polegające na zbiórce zabawek, aby następnie przekazać je lokalnym partnerom. W efekcie zebranych zostało w sumie prawie 7,5 tysiąca zabawek, z czego tysiąc sztuk w samym Poznaniu.

W okresie od 15 do 17 stycznia br. pracownicy sklepu IKEA Poznań oraz IKANO Bank
w imieniu Klientów oraz swoim przekazali pluszaki małym pacjentom przebywającym
w czterech poznańskich szpitalach: Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego, Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej, Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im Wiktora Degi przy ul. 28 Czerwca 1956 r. oraz Szpitalu Św. Józefa przy ul. Krysiewicza i ul. Nowowiejskiego w Poznaniu.

Dla najmłodszych pobyt w szpitalu to trudny czas nie tylko z uwagi na medyczne zabiegi, ale i ze względu na nowe, często stresujące otoczenie. Podobnie jak w ubiegłych latach podjęliśmy decyzję o zbiórce pluszaków dla hospitalizowanych dzieci, jednak w tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej i odwiedzić nie jeden, a wszystkie szpitale dziecięce w Poznaniu. Cieszymy się, że tak wielu Klientów odpowiedziało na nasz apel i jednocześnie pragniemy im podziękować za okazane wsparcie. Warto dzielić się tym, co mamy - szczególnie, kiedy pomagamy dzieciom – mówi Przemysław Juskowiak, Specjalista ds. marketingu w IKEA Poznań.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ