Fot. Verle Küchen

Fot. Verle Küchen

  • Autor: bm
  • 16 maj 2018 12:44 (aktualizacja: 17 maj 2018 12:06)

Klasyczne kuchnie wciąż cieszą się popularnością wśród klientów

Klasyka w kuchni tak naprawdę nigdy się nie starzeje – ten styl zawsze znajdzie swoich zwolenników, bo jego walorami są ponadczasowość, uniwersalność i elegancja, podkreślona przez zastosowanie wysokiej jakości materiałów.

Producenci klasycznych mebli kuchennych mają do dyspozycji szeroki asortyment środków do kształtowanie tego stylu - zaczynając od frontów z dekoracyjnymi frezowaniami, ozdobnych uchwytów lub stylizowanych gałek czy wreszcie wkomponowanych w zabudowę szafek z witrynami, które są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Z tą stylistyką doskonale harmonizują blaty inspirowane rysunkiem drewna lub naturalnych kamieni. Do tak zaaranżowanej kuchni warto dobrać nawiązujący do jej charakteru sprzęt AGD.

Ponadczasowe i charakterystyczne dla klasyki frezowane fronty znajdziemy w kolekcjach Chalet, Sylt i Castello marki Verle Küchen. Fronty dostępne są w kilkunastu kolorach. Mając do umeblowania dużą powierzchnię możemy pokusić się o ciemniejsze wykończenia mebli, nawet zaryzykować elegancką czerń. Bez względu na kolor mebli, strzałem w dziesiątkę w przypadku stylu klasycznego jest dodanie do aranżacji faktury drewna.  W stylu klasycznym możemy zdecydować się na dynamizujące kontrasty. Do jasnych mebli dodać odrobinę ciemniejsze blaty i dodatki. Albo pozostać przy bezpiecznych połączenia – ciepłe odcienie frontów zestawić z pastelowymi ścianami. Urządzając wnętrze klasyczne ważne jest, aby dążyć do jak największej harmonii. 

Klasycznemu pięknu stylizowanych kuchni towarzyszą jednak nowoczesne rozwiązania, dzięki którym jest funkcjonalna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. "Za stylizowanymi frontami, przeszkleniami i uchwytami retro, które przywołują na myśl wspomnienie kuchni z dzieciństwa, kryją się nowoczesne zdobycze techniki, bez których obecnie nie obejdzie się żadna zabudowa meblowa" - przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel z firmy KAM Kuchnie. - "Pomimo stylistyki nawiązującej do tradycji, w kuchniach klasycznych nie może zabraknąć nowoczesnych systemów: delikatnego i bezgłośnego domykania, wytrzymałych okuć i prowadnice, które pozwalają w pełni cieszyć się z uroków kuchni."

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ