• Autor: Redakcja
  • 27 gru 2013 18:01

Klientów pomysły na meble

Hurtownie z akcesoriami meblowymi często oferują różnorodne usługi umożliwiające realizację indywidualnych pomysłów klienta.

Hurtownie, chcąc sprostać tym wymaganiom, inwestują w wysokiej jakości park maszynowy. Czego najczęściej życzą sobie klienci?

Zdaniem Mirosława Budnika, kierownika działu produkcji w firmie Metalmex w Wysogotowie, największe zapotrzebowanie wśród klientów jest na cięcie formatek i oklejanie ich PCV lub ABS. W mniejszym stopniu – na frezowanie formatek krzywoliniowych i oklejanie na okleiniarkach krzywoliniowych. Jest też zainteresowanie frezowaniem rowków w płytach wiórowych pod HDF – ściany tylne – oraz nawiercaniem otworów pod zawiasy puszkowe – powiedział Mirosław Budnik. Podobnego zdania jest Ryszard Sobieszczański z firmy Eban w Opolu – Najczęściej wykonujemy cięcie płyt na określone formatki oraz okleinowanie. Małe zakłady nie posiadają swoich maszyn i dlatego korzystają z naszych usług. Inną przyczyną zainteresowania cięciem i okleinowaniem jest fakt, że dla operatywnych firm jest to dobre rozwiązanie, gdyż mając dużo zleceń, skupiają się tylko na montażu mebli. W ten sposób mogą zrealizować więcej zleceń. 

Frezowanie, wiercenie i fornirowanie

Firma Forpłyt, uwzględniając rosnące zapotrzebowanie na nietypowe cięcie i oklejanie, zainwestowała w maszynę najnowszej generacji – Centrum „Homag Baz 311 Venture 22 L”. Centrum obróbcze firmy Homag to najbardziej wydajne rozwiązanie do produkcji elementów mebli, frontów, płycin, drzwi, i blatów roboczych ze wszystkich możliwych materiałów, takich jak np. płyta wiórowa, lite drewno, płyta MDF czy tworzywa sztuczne. Umożliwia szybkie i precyzyjne nawiercanie otworów pod konfirmaty, kołki i inne otwory montażowe, oklejanie krzywoliniowe, frezowanie proste wewnątrz płaszczyzn i krzywoliniowe oraz realizację nietypowych zamówień na podstawie projektu klienta. Oferta usług firmy Forpłyt obejmuje, oprócz docinania płyty na wymiar i wycinania krzywoliniowego, oklejanie krawędzi płyt meblowych obrzeżem PCW, obrzeżem standotron, laminatem, jak i obrzeżem naturalnym. 

Bogaty zakres usług oferuje też firma Eban: okleinowanie i cięcie płyt laminowanych, surowych HDF, MFP, szalunkowych oraz blatów roboczych dla zakładów stolarskich, jak również dla klientów detalicznych. 

Meble według koncepcji klienta

Usługi w hurtowniach dotyczą nie tylko wykonania określonych elementów, ale też mebli. Firma Forpłyt wykonuje meble na zamówienie – zabudowy wnęk (drzwi przesuwne), meble kuchenne, biurowe i inne. Naszego klienta nie ograniczamy żadnymi wymiarami i standardami. Będąc jednym z krajowych liderów w zakresie dystrybucji płyt i akcesoriów meblowych, a także producentem forniru, obrzeży – oklein naturalnych w rolkach i płyt fornirowanych możemy zaoferować nieograniczone możliwości rozwiązań technicznych i kolorystycznych - powiedziała Katarzyna Wielechowska. Firma Forpłyt, oprócz wykonawstwa, również wspiera klientów fachowym doradztwem podczas dokonywania pomiarów.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ