Targi Meble Polska. Fot. MTP

Targi Meble Polska. Fot. MTP

  • Autor: mg
  • 19 gru 2017 09:11 (aktualizacja: 19 gru 2017 09:24)

Kolejna edycja targów "Meble Polska" zapowiada się rekordowo

Aktualny bilans zgłoszeń wskazuje, że podczas przyszłorocznej edycji największych kontraktacji meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej "Meble Polska" znów swoją ofertę przedstawi rekordowa reprezentacja firm. Targi odbędą się w Poznaniu w dniach 6-9 marca 2018 roku.

Jak podkreśla dyrektor targów "Meble Polska" Józef Szyszka, zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu wyrazili niemal wszyscy najważniejsi polscy eksporterzy mebli. Obok korzystnych cenowo mebli z płyty wiórowej, na stoiskach zobaczyć będzie można także meble z litego drewna i inne meble klasy premium. Ekspozycję uzupełni bogata oferta materacy, w których produkcji Polska jest światowym liderem. Część ekspozycji prezentowana będzie w ramach zamkniętych przestrzeni (tzw. secret rooms) dostępnych dla kluczowych kupców, dysponujących największymi budżetami zakupowymi.

Tak jak w roku ubiegłym targom "Meble Polska" towarzyszyć będą Targi Wnętrz "Home Decor" o podobnym, kontraktacyjnym profilu oraz wydarzenie dedykowane wzornictwu przemysłowemu "arena Design", które w marcu 2018 roku świętować będzie swoją 10. edycję. Łącznie na targach będzie można zapoznać się z ofertą ponad 500 firm i marek.

Warto dodać, że co trzeci zwiedzający te targi pochodzi z zagranicy. Z naszej perspektywy ogromnie ważne jest to, że struktura zwiedzających targi "Meble Polska" z roku na rok wzbogaca się o kupców z nowych rynków. Dzięki temu przed naszymi wystawcami otwierają się całkiem nowe perspektywy rozwoju eksportu – mówi Józef Szyszka. Podczas ostatniej edycji po raz pierwszy do Poznania przyjechali handlowcy z Arabii Saudyjskiej, Cypru, Egiptu, Kosowa, Indii, Indonezji, Liechtensteinu, Mauritiusa i Peru.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ