Szczecinecki Klaster Meblowy. Fot. Kronospan

Szczecinecki Klaster Meblowy. Fot. Kronospan

  • Autor: mg
  • 10 lis 2017 09:46 (aktualizacja: 10 lis 2017 12:01)

Kolejna firma rozpoczęła działalność w Szczecineckiem Klastrze Meblowym

Firma BHK, niemiecki producent komponentów do produkcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz, oficjalnie rozpoczęła produkcję w swojej fabryce działającej na terenie Szczecineckiego Klastra Meblowego. Na razie działa tam jedna linia produkcyjna i jest zatrudnionych 20 osób.

Firma BHK prowadzi już produkcję od lipca br. Teraz jednak hala fabryczna została oficjalnie otwarta. To piąty oddział niemieckiej firmy, która - oprócz Polski - działa także w Anglii i na Litwie. Obecnie w hali wybudowanej przez Kronospan działa jedna linia produkcyjna, przy której zatrudnionych jest 20 osób. W przyszłości ich liczba ma wzrosnąć do 50. List intencyjny dotyczący przystąpienia niemieckiego producenta do Szczecineckiego Klastra Meblowego przedstawiciele firm Kronospan i BHK podpisali na początku 2017 roku.

Do tej pory na terenie Szczecineckiego Klastra Meblowego, którego twórcą i zarazem właścicielem jest Kronospan, producent materiałów drewnopochodnych, działają między innymi takie firmy, jak duńskie Tvilum, Stol Tap i FHU Grześkowiak.

Pomysł utworzenia Szczecineckiego Klastra Meblowego (SKM) zrodził się z potrzeby podjęcia współpracy w celu rozwoju branży drzewno-meblarskiej, mogącej stanowić kluczowy sektor gospodarki województwa zachodniopomorskiego. 20 września 2013 roku w Szczecinku, podczas konferencji poświęconej perspektywom rozwoju branży drzewnej i meblarskiej, doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie podjęcia działań dotyczących budowy Szczecineckiego Klastra Meblowego pomiędzy: Urzędem Miasta Szczecinek, Starostwem Powiatu Szczecineckiego, Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz firmą Kronospan Szczecinek. 18 września 2015 roku grupa założycielska podpisała porozumienie kooperacyjne, które sformalizowało SKM.

BHK to niemiecka firma rodzinna z 40-letnią historią. Została założona w 1971 roku w Büren przez Heinricha Kottmanna, Wilhelma Vogta i Elisabeth Willemsen. Specjalizuje się w produkcji między innymi elementów wyposażenia wnętrz i komponentów do produkcji mebli.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ