Pur Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na reinwestycję na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fot. WMSSE

Pur Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na reinwestycję na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fot. WMSSE

  • Autor: bm
  • 23 maj 2018 15:07 (aktualizacja: 28 maj 2018 19:20)

Kolejna firma związana z meblarstwem inwestuje w Nidzicy

Spółka Pur specjalizuje się w produkcji poduszek i pokrowców do mebli tapicerowanych, a także włókniny puszystej i wypełnień. Zamierza rozszerzyć ofertę o stelaże do mebli i produkcję mebli.

3 maja 2018 r. PUR sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument został podpisany przez: Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu W-MSSE SA oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes i odebrany przez Jarosława Cierniewskiego – Prezesa Zarządu. To już czwarta inwestycja w 2018 r., która uzyskała zgodę na realizację w nidzickiej podstrefie, a zarazem kolejna z branży meblarskiej.

Firma planuje zakup maszyn do produkcji włókniny tapicerskiej, urządzeń szwalniczych, stołów do tapicerowania oraz nowoczesnego plotera CNC do cięcia płyt. Dzięki tym inwestycjom działalność spółki zostanie rozszerzona o produkcję stelaży do mebli tapicerowanych oraz produkcję mebli.

W ramach projektu PUR sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2 000 000 zł oraz utrzymanie zatrudnienia na poziomie minimum 148 pracowników. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowanie na działce o powierzchni 2,1594 ha.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ