Salon Agata na warszawskim Targówku

Salon Agata na warszawskim Targówku

  • Autor: bm
  • 20 lis 2017 15:36 (aktualizacja: 21 lis 2017 09:16)

Kolejna inwestycja znanej sieci sklepów meblowych

Nowo budowany obiekt należący do sieci Agata będzie składał się z dwukondygnacyjnego sklepu oraz magazynu. Łączna powierzchnia użytkowa budynku w Gorzowie Wielkopolskim to ok. 10,5 tys. m2. W ramach inwestycji powstanie także 258 miejsc parkingowych. Planowane otwarcie salonu nastąpi w drugiej połowie 2018 r.

Salon Agata powstanie w rejonie dużych obiektów handlowych, w zgodzie z przyjętymi planami zagospodarowania przestrzennego miasta. Obiekt będzie składał się z dwukondygnacyjnej części handlowej oraz części magazynowej. Salon Agata będzie wyposażony w ruchome schody oraz windę, przystosowaną również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowano także pełne zaplecze socjalne, biurowe i techniczne. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ok. 10,5 tys. m2. W ramach inwestycji powstanie także 258 miejsc parkingowych.

"Salony Agata dynamicznie zwiększają swój udział rynkowy. Przy planowaniu rozwoju sieci, Gorzów Wielkopolski był dla nas jedną z priorytetowych lokalizacji. Otwartość władz miasta na nowe inwestycje jest oznaką troski o potrzeby mieszkańców, którzy nie tylko będą mieli ułatwiony dostęp do asortymentu firmy, ale również znajdą w niej pracę. Na zatrudnienie w Salonach Agata może liczyć ok. 100 osób: poszukiwani będą m.in. doradcy klienta, pracownicy magazynu oraz kadra zarządzająca" – informuje Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Salonów Agata.

Tydzień temu teren został przygotowany pod zaplecze budowy: rozpoczęły się prace ziemne, prace związane z tworzeniem kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Za przygotowanie działki pod inwestycję odpowiedzialny był partner biznesowy Agata S.A. – firma SIGMA Group DK.

Agata dynamicznie rozszerza sieć swoich sklepów na terenie kraju. W ciągu ostatnich dwóch lat takich inwestycji było kilka. Otwarto między innymi salony w: Warszawie, Rzeszowie, Częstochowie, Rumi, Stalowej Woli, a wcześniej w Lublinie i Białymstoku.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ