Seria mebli dziecięcych IKEA Flisat wykonana w 100% z drewna. Fot. IKEA

Seria mebli dziecięcych IKEA Flisat wykonana w 100% z drewna. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 21 cze 2018 09:27 (aktualizacja: 22 cze 2018 09:10)

Kolejne instytucje dostaną wsparcie od IKEA

IKEA Kraków rozpoczyna kolejną już edycję programu Minigranty, w którym wspierane są instytucje i organizacje zajmujące się edukacją i rozwojem dzieci, pomagające osobom starszym, chorym lub niepełnosprawnym.

Minigranty IKEA Kraków to program, którego celem jest wsparcie organizacji, fundacji i innych podmiotów, działających aktywnie na rzecz lokalnych społeczności. Do programu mogą się zgłaszać instytucje, które realizują lub chcą zrealizować projekty przyczyniające się do wyrównywania szans rozwoju i nauki dzieci, poprawiające warunki życia rodzin, pomagające osobom starszym, chorym lub niepełnosprawnym.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą minimum 2 instytucje, które otrzymają produkty IKEA o łącznej wartości 10 000 zł. Aby wziąć udział w programie, przedstawiciele organizacji powinni zapoznać się z jego zasadami dostępnymi na stronie www.ikea.pl/minigrantykrakow. Następnie, do 20 lipca 2018 roku włącznie, przesłać organizatorowi uzupełniony formularz współpracy i opis projektu. 

Ubiegłoroczna edycja programu Minigranty cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się ponad 50 instytucji z Krakowa i okolic. Wsparcie w postaci produktów z asortymentu IKEA otrzymały 4 organizacje.

"Gdy w ubiegłym roku po raz pierwszy uruchamialiśmy program Minigranty w Krakowie, nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Liczba zgłoszeń uświadomiła nam, jak wiele lokalnych instytucji realizuje naprawdę wartościowe projekty. Mieliśmy też mnóstwo zapytań od organizacji wspierających osoby starsze i niepełnosprawne, dlatego w tym roku postanowiliśmy umożliwić ubieganie się o granty również organizacjom działającym na tym polu" – powiedziała Sabina Patryas, specjalista ds. marketingu w IKEA Kraków.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ