Fot. Meble Wójcik

Fot. Meble Wójcik

  • Autor: bm
  • 29 sie 2017 09:18 (aktualizacja: 29 sie 2017 14:33)

Kolejne zezwolenie na inwestycję dla firmy Meble Wójcik

Firma Meble Wójcik wybuduje halę produkcyjno-magazynową oraz halę magazynowo-logistyczną w Elblągu. Zaplanowane jest także wyposażenie hal w zautomatyzowane i innowacyjne linie do produkcji mebli oraz do obsługi magazynu. Firma zamierza również rozbudować istniejący system informatyczny.

Czytaj też: Nowe inwestycje w strefie ekonomicznej

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 25 sierpnia 2017 r. firmie Meble Wójcik zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Dokument podpisany przez prezesa Grzegorza Smolińskiego oraz wiceprezes Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg jest już ósmym zezwoleniem wydanym elbląskiej firmie.

1 sierpnia 2017 r. nastąpiła konsolidacja trzech spółek: Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli. Prawa i obowiązki pozostałych podmiotów przejęła Wójcik Fabryka Mebli, która zmieniła nazwę na Meble Wójcik sp. z o.o. Najnowsze zezwolenie zawiera zapisy dotyczące inwestycji wartej co najmniej 50 000 000 zł.  Firma deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o minimum 120 ludzi i utrzymanie liczby pracowników na poziomie 1430 osób. Projekt będzie realizowany w Elblągu na nieruchomościach o powierzchni 5,3718 ha.

Inwestycja będzie polegać na budowie hali produkcyjno-magazynowej oraz hali magazynowo-logistycznej. Zaplanowane jest także wyposażenie hal w zautomatyzowane i innowacyjne linie do produkcji mebli oraz do obsługi magazynu. Firma zamierza również rozbudować istniejący system informatyczny, dostosowując możliwości produkcji mebli do indywidualnych potrzeb klientów.

Meble Wójcik sp. z o.o. działa na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2006 r., a podpisane 25 sierpnia zezwolenie jest ósmą decyzją o realizacji inwestycji w granicach Strefy, co czyni Meble Wójcik bezapelacyjnym liderem w kategorii liczby zezwoleń otrzymanych od W-M SSE S.A. W 2017 r. Meble Wójcik sp. z o.o. jest największym pracodawcą w Elblągu.

Pierwszy zakład produkcyjny został założony przez stolarza Leszka Wójcika w 1986 r. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą elbląskie fabryki, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Meble produkowane w Elblągu trafiają do państw takich jak: Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina oraz wielu innych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ