Nowy zarząd firmy Meble Wójcik. Stoją od lewej: Andrzej Lada-Kubala, Piotr Wójcik, Winicjusz Iwański. Siedzą od lewej: Jochen Horn, Katarzyna Wójcik-Borsukowicz. Fot. Meble Wójcik

Nowy zarząd firmy Meble Wójcik. Stoją od lewej: Andrzej Lada-Kubala, Piotr Wójcik, Winicjusz Iwański. Siedzą od lewej: Jochen Horn, Katarzyna Wójcik-Borsukowicz. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 05 marz 2019 14:42 (aktualizacja: 06 marz 2019 12:22)

Kolejne zmiany w zarządzie firmy Meble Wójcik

Po konsolidacji przeprowadzonej w 2017 roku, w wyniku której nowym prezesem zarządu Meble Wójcik został Piotr Wójcik, w firmie nastąpiły kolejne zmiany. Wraz z początkiem roku powołany został nowy zarząd, w którego skład wchodzi pięć osób: Piotr Wójcik, Katarzyna Wójcik-Borsukowicz, Jochen Horn, Andrzej Lada-Kubala oraz Winicjusz Iwański.

Firma została założona przez Leszka Wójcika w 1986 roku. Od tego czasu wciąż pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą 3 nowoczesne fabryki zlokalizowane w Elblągu, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Meble w każdym miesiącu trafiają na ponad 20 rynków z całego świata m.in. takich jak Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Ukraina i wiele innych.

Obecna spółka Meble Wójcik została powołana do życia 1 sierpnia 2017 roku w wyniku konsolidacji trzech spółek: Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli. Ich połączenie było zwieńczeniem od dawna przeprowadzanych zmian wewnętrznych, które miały na celu optymalizację procesów produkcyjnych, jak i administracyjnych oraz wdrożenie nowego systemu informatycznego.  

Zmiany w zarządzie są kolejny krokiem w dążeniu firmy Meble Wójcik do ciągłego rozwoju i optymalizacji kolejnych procesów związanych z działalnością spółki. Na jego czele, sprawujący funkcję prezesa, nadal pozostaje Piotr Wójcik, a na stanowisku wiceprezesa ds. finansów Katarzyna Wójcik-Borsukowicz. Do zarządu dołączyli: Jochen Horn - członek zarządu ds. sprzedaży, Winicjusz Iwański - członek zarządu odpowiedzialny za produkcję oraz Andrzej Lada-Kubala - członek zarządu ds. zarządzania łańcuchem dostaw.    

Przed nowym zarządem stoi wiele ambitnych celów, m.in. dynamiczny rozwój firmy, wzrost mocy produkcyjnych i obrotów, zwiększanie portfela klientów oraz optymalizacja procesów operacyjnych. Wszyscy jego członkowie od lat związani są z branżą meblową i logistyczną, dlatego mam nadzieję, że ich doświadczenie oraz doskonała znajomość rynku i specyfiki branży będą motorem napędowym pozwalającym na budowanie i umacnianie silnej pozycji naszej firmy nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami – mówi Piotr Wójcik, prezes zarządu.

Obecnie spółka jest również w trakcie budowy nowego Centrum Dystrybucji o powierzchni 24 tys. m2 – prace budowlane rozpoczęły się pod koniec 2018 roku, a oddanie obiektu do użytku zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ