Kolekcja siedzisk Chic Lounge firmy Profim. Fot. Profim

Kolekcja siedzisk Chic Lounge firmy Profim. Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 18 cze 2019 10:30 (aktualizacja: 25 cze 2019 09:48)

Kolekcje Profim zostały objęte prestiżową certyfikacją

Profim jest jedynym producentem siedzisk biurowych w Polsce, którego kolekcje zostały objęte certyfikacją Möbelfakta. Procesowi certyfikacji zostało poddanych ponad 20 kolekcji, od krzeseł obrotowych, przez krzesła konferencyjne, aż po soft seating.

Möbelfakta jest jedną z najbardziej restrykcyjnych norm na rynku północnej Europy. Uzyskanie certyfikatu stwarza producentowi znacznie szersze możliwości działania w ofertowaniu swoich wyrobów w przestrzeni publicznej, zarezerwowanej jedynie dla posiadaczy wspomnianego dokumentu. Proces certyfikacji jest długotrwały i niezwykle wymagający, a certyfikowane produkty muszą spełniać najwyższe wymagania, dotyczące trwałości i bezpieczeństwa, dbałości o środowisko i odpowiedzialności społecznej. Zdobycie certyfikatu Möbelfakta wymaga spełnienia wielu warunków – od specjalnego szkolenia pracowników, aż po zgromadzenie i dostarczenie kompletu dokumentacji potwierdzającej spełnienie surowych wymagań.

Profim został pierwszą firmą produkującą siedziska biurowe w Polsce, która uzyskała wspomniany certyfikat dla wybranych rodzin ze swojej kolekcji. Poza tym każdy nowy produkt wdrażany do produkcji w Profim w założeniach powinien spełniać wymagania normy Möbelfakta.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ