Sofa Lazy. Fot. Nordic Line

Sofa Lazy. Fot. Nordic Line

  • Autor: bm
  • 29 sie 2019 12:30 (aktualizacja: 30 sie 2019 16:16)

Komfortowe sofy z wypełnieniem z pierza

Sofa to mebel, który znajdziemy niemal w każdym polskim domu, centrum wypoczynku i życia rodzinnego. Jakie cechy przesądzają o jej jakości i urodzie? Producenci mebli tapicerowanych uważają, że najważniejsze są detale...

Jej historia sięga czasów starożytnych, kiedy była wykorzystywana przez faraonów oraz zamożne warstwy społeczne. Dziś jest obecna w niemal każdym domu, stając się centrum życia rodzinnego. Królowymi wśród sof są te, wykonane z doskonałych tkanin i przede wszystkim wypełnione naturalnym pierzem. Coraz częściej zastępuje ono dotychczasowe modele z gąbką lub pianką.
Dawniej sofa była wyznacznikiem luksusu. Dziś również może wrócić do swojej roli, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wykonana, a do jej produkcji wykorzystane będą jak najlepsze materiały.

Współcześnie najbardziej komfortowe i długowieczne sofy wypełnia się pierzem. Technika ich produkcji i zastosowane tekstylia sprawiają, że są one także niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu nie trzeba ich wymieniać co 3 – 4 lata. Takie są m. in. dostępne w salonie DobryDesign.pl modele z pierzem firm Inspirium i Nordic Line. Domeną Nordic Line są meble, w których przeważają proste formy i nowoczesne wzornictwo, połączone z zamiłowaniem do skandynawskiego minimalizmu. Są wygodne i funkcjonalne, a ich skromny i jednocześnie przytulny design w duchu hygge jest niezwykle uniwersalny. Np. sofa Lazy to idealny produkt dla dużej rodziny, dostępny w wielu wariantach. Jest to mebel modułowy, który można dopasować do dostępnego metrażu. Charakteryzują się niewiarygodną  miękkością, dzięki wypełnieniu naturalnym pierzem.

Najważniejsze są detale. To cel firmy Inspirium, która produkując sofy dba o precyzyjne wykonanie
każdego modelu oraz staranny dobór materiałów. Sprawia to, że każdy model wyprodukowanego
mebla wygląda, jak indywidualnie przygotowany dla konkretnego klienta. Zamiłowanie projektantów Inspirium do detali najlepiej oddają sofy i narożniki z linii Enjoy, charakteryzujące się wyjątkową miękkością. Tajemnicą ich sukcesu jest wypełnienie z najwyższej jakości wysokoelastycznej pianki oraz pierza naturalnego. Posiadają również szerokie siedziska wykończone precyzyjnym przeszyciem oraz nadające stabilizację metalowe nogi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ