Figaro. Fot. Unimebel

Figaro. Fot. Unimebel

  • Autor: bm
  • 24 paź 2017 10:59 (aktualizacja: 25 paź 2017 13:37)

Kompaktowy narożnik do małego wnętrza - propozycje producentów

Czego klienci oczekują od mebla wypoczynkowego? Przede wszystkim tego, żeby idealnie dopasował się do kształtu i wielkości wnętrza. W przypadku większości polskich mieszkań, które charakteryzują się raczej niewielką powierzchnią, im bardziej kompaktowy mebel, tym lepiej.

Narożniki były szczególnie popularne w latach 60., kiedy to traktowano je wręcz jako mieszkaniowe must have. Obecnie cieszą się ogromnym uznaniem ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość dopasowania do nawet niewielkiego wnętrza. W małym salonie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego wielkość narożnika powinna być dobrze przemyślana. Bez względu na wielkość narożnika warto wybrać ten, który wyróżnia się funkcjonalnością: posiada funkcję spania, pojemnik na pościel, wygodne, regulowane zagłówki i wykonany jest z praktycznego, łatwo czyszczącego materiału. W małej przestrzeni, która nierzadko spełnia rolę salonu i sypialni, rozkładany narożnik będzie idealny na czas codziennego relaksu i po rozłożeniu – sprawdzi się jako wygodne łóżko.

"Zwróć uwagę również na materiał, z jakiego jest wykonany narożnik. Jeśli chcesz, aby zakup służył ci przez lata – postaw na łatwoczyszczące tkaniny. Wielość kolorów i faktur gwarantuje, że na pewno znajdziesz taki, który odpowiada twojemu stylowi i odda charakter wnętrza. Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu elegancji – ekoskóra powinna spełnić swoją rolę. Pamiętaj tylko o odpowiedniej konserwacji, aby uniknąć zbyt szybkiej eksploatacji mebla – radzi klientom Agata Gołąbska, ekspert mebli tapicerowanych w sieci salonów Agata.

W polskich sklepach oferta małych narożników jest bardzo bogata. Większość z prezentowanych mebli posiada funkcję spania i pojemnik na pościel.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ