Pokazy urządzeń firmy Intex były bardzo efektowne. Fot. archiwum

Pokazy urządzeń firmy Intex były bardzo efektowne. Fot. archiwum

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 27 gru 2013 18:01 (aktualizacja: 29 lip 2009 00:00)

Komponenty na targach Meble

Podczas czerwcowych targów „Meble”, „Biuro”, „Home Decor” i „Budma Interior” swoją ofertę zaprezentowało co najmniej kilkunastu wystawców, dostarczających komponenty do produkcji mebli. Wielu z nich przygotowano ciekawe ekspozycje, a niektóre zostały docenione – nagrodzone tytułem „Acanthus Aureus”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Interprint (wystawca targów „Meble”) i Dekoma (wystawca targów „Home Decor”). Koncepcje i realizacje ich targowych ekspozycji najlepiej wspierały cele marketingowe wyznaczone przez firmy.

Drewno w centrum uwagi

W ramach wystawy „Budma Interior” swoje najnowsze propozycje pokazał m.in. HPL Service, polski przedstawiciel firmy Polyrey. Jedną z najciekawszych nowości w tej ofercie jest wprowadzona niedawno struktura „Wooden Spirit”, dająca trójwymiarowy efekt surowego drewna o głębokich słojach. Podczas targów HPL Service specjalnie wyeksponował w tej strukturze dekory takie, jak m.in. „Borneo Naturel” i „Tulipier Tabac”. Ponadto wśród nowości tego wystawcy warto zwrócić uwagę na płyty meblowe dostępne teraz w połysku, który zyskuje coraz większą popularność w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Na targach „Meble” pokazała ofertę m.in. firma Interprint, która w tym roku skoncentrowała się na prezentacji swojego nowego produktu – folii finish. Na zewnętrznej części ekspozycji umieszczone zostały meble trzech polskich producentów, wykonane w folii finish. Były to: zestaw „Macao” firmy Forte (folia „Rovere Magia”), zestaw „Ringo” firmy Black Red White (folia „Noce Rigato”) i zestaw „Genesis” firmy Szynaka Meble (folia i melamina „Noce Marino”). Wewnętrzną strefę stoiska Interprintu stanowiły ścianki, na których wyeksponowano w rolkach różne wzory folii finish.

Podczas tegorocznych targów „Meble” można było zobaczyć efekty dużych zmian w asortymencie firmy Partner-Bis. Od roku jest ona dystrybutorem belgijskiej firmy Chiyoda Europa, oferującej papier dekoracyjny (dostępny również jako folia finish). Na targach Partner-Bis pokazał szeroką gamę produktów z tej oferty. Warto było zwrócić uwagę na takie dekory, jak „Casual Elm”, „Monnestry Oak”, „Orfeo Negro”, „Cillegio”, „Colonial Wood” czy „Morgan Ash”. Oprócz tego firma umieściła na swojej ekspozycji folie PCW produkowane przez LG Hausys (współpraca z tym dostawcą została sfinalizowana w maju br.). Były to m.in. modele „Indiana Apple”, „Mersey Oak Gold”, „Mersey Oak”, „White Pine” i „Larch”.

Akcesoria na targach

Dostawcy akcesoriów meblowych i systemów akcesoryjnych pokazali swoje produkty w ramach wystaw „Meble” i „Biuro”. Warto było zwrócić uwagę na ekspozycję firmy Sulmet, która promowała również markę Ziehl Mewa. Jedną z nowości tej marki było stanowisko pracy dla osób stojących lub/i siedzących „Alpha B/HE”. Ma ono zakres regulacji wysokości w przedziale 700-1.170 mm oraz 620-1.270 mm. W tej serii dostępne są też stanowiska narożne o różnych wymiarach od 1.200x1.200 mm, aż do 2.000x2.000 mm. Sulmet pokazywał produkowane przez siebie prowadnice do szuflad i do drzwi przesuwnych, prowadnice i talerze obrotowe, prototypową nogę meblową i inne akcesoria.

Zainteresowanie zwiedzających wzbudzała ekspozycja marek Stalmot / Wolmet, która została elegancko zaaranżowana. Nie zabrakło na niej nowych propozycji nóżek meblowych, stelaży do mebli tapicerowanych i licznych rozwiązań podnoszących funkcjonalność mebli. Warto było zwrócić uwagę na proponowane przez firmę nowe metody rozkładania sof i foteli oraz zastosowanie w produkcji akcesoriów nietypowych materiałów – szkła, czy oświetlenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ