Fot. Koelnmesse

Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 09 paź 2018 15:56 (aktualizacja: 12 paź 2018 12:01)

Kongres poświęcony hotelom na targach "Orgatec 2018"

W tym roku po raz pierwszy w programie targów "Orgatec" znajdzie się kongres, którego uczestnicy będą poszukiwali odpowiedzi na pytanie - jak będzie wyglądał hotel przyszłości?

Czytaj też: Podczas targów "Orgatec 2018" odbędzie się forum prozdrowotne

Po raz pierwszy podczas targów "Orgatec" odbędzie się kongres dedykowany specjalnie branży hotelarskiej. W ciągu 5 dni, od 23 do 27 października br., wystąpi w sumie 24 prelegentów, którzy łącznie przygotują 28 prezentacji. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do architektów, inżynierów, przedstawicieli firm budowlanych, a także deweloperów. Każdy dzień kongresu zostanie poświęcony konkretnej tematyce, choć wspólnym mianownikiem będzie wizja hotelu przyszłości. Przyszłość interesująca uczestników kongresu ma konkretny termin i została wyznaczona na rok 2030.

Jednym z uczestników odbywającego się podczas targów "Orgatec" kongresu będzie Andreas Rohde, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Tophotelprojects, który opowie o niemieckim boomie hotelowym i wyjaśni, dlaczego kraj ten należy obecnie do najsilniejszych rynków hotelowych na świecie. Z kolei Vanessa Borkmann, pracownik naukowy w Instytucie Inżynierii Przemysłowej im. Fraunhofera w Stuttgarcie, przedstawi trendy w oparciu o projekt badawczy FutureHotel. Bada on możliwość użycia nowoczesnych technologii w celu zwiększenia wydajności branży hotelarskiej, a także analizuje nowatorskie rozwiązania dotyczące wykorzystania... przestrzeni kosmicznej do celów hotelowych.

W gronie prelegentów znajdą się także m.in. Benedikt Komarek (dyrektor generalny i właściciel Hotelu Schani w Wiedniu), Henning Weiß (członek zarządu w sieci hoteli 25hours), Michael Widmann (szef PKF International Hospitality Consulting Committees w Wiedniu) czy Filippo Lodi z UN Studio.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ