Była to 3 edycja akcji „Posadź Drzewko z Kronopolem”. Fot. Kronopol

Była to 3 edycja akcji „Posadź Drzewko z Kronopolem”. Fot. Kronopol

  • Autor: ps
  • 06 lis 2015 11:14 (aktualizacja: 12 lis 2015 08:16)

Kronopol posadził drzewa w Żarach

„Posadź drzewko z Kronopolem” to inicjatywa skierowana do najmłodszych mieszkańców Żar. W tym roku do wspólnego sadzenia drzewek producent zaprosił dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach. Posadzono 250 drzewek oraz 75 krzewów.

23 października pomiędzy żarską obwodnicą a ogródkami działkowymi „Relaks” dzieci i młodzież przy wsparciu pracowników Kronopolu oraz działkowców zasadzili 250 drzewek i 75 krzewów. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Gminy, Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie i firmy Biosystem z Krakowa.

Dzieci mogły liczyć na pomoc pracowników Kronopolu, którzy pokazywali uczniom, jak prawidłowo sadzić brzozy, klony, dęby, buki, morwy i katalpy. Działkowcy w podziękowaniu za wsparcie i zaangażowanie otrzymali w prezencie krzewy owocowe. Tradycyjnie nie zabrakło również konkursów i wspólnej zabawy. Na uczestników akcji czekało przeciąganie liny oraz wyścigi. Na koniec przygotowano pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku.

Była to 3. edycja akcji „Posadź Drzewko z Kronopolem”. Żary do tej pory zyskały ponad 1700 dodatkowych drzew i krzewów. Akcja jest częścią programu KRONOLAND, zainicjowanego w 2011 roku. Program zakłada działania o charakterze ekologicznym, turystycznym i edukacyjnym.

Akcję o podobnym charakterze, dokładnie rok temu przeprowadziła firma Bydgoskie Fabryki Mebli. Na swoje 130. urodziny, producent mebli z kujawsko-pomorskiego posadził 1.300 drzew w nadleśnictwie Trzebciny.

Więcej informacji: 130 tysięcy drzew na 130. urodziny BFM

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ