Kronospan Design Center - nowy showroom firmy Kronospan znajduje się w Warszawie, w budynku Cosmopolitan. Fot. Yassen Hristov/Homepics.com

Kronospan Design Center - nowy showroom firmy Kronospan znajduje się w Warszawie, w budynku Cosmopolitan. Fot. Yassen Hristov/Homepics.com

  • Autor: mg
  • 16 kwi 2018 13:18 (aktualizacja: 17 kwi 2018 10:40)

Kronospan otworzył w Warszawie nowoczesny showroom

Firma Kronospan otworzyła w Warszawie Kronospan Design Center Warsaw. To nowoczesny, wielofunkcyjny showroom, w którym nie tylko prezentowane są nowości produktowe, można tam również zapoznać się z inspiracjami dla projektantów wnętrz, stolarzy i klientów indywidualnych.

Otwarcie Kronospan Design Center Warsaw odbyło się 12 kwietnia 2018 roku i zgromadziło liczne grono przedstawicieli mediów, blogerów i liderów opinii. Mogli oni zapoznać się z szeroką gamą ponad 300 propozycji produktowych Kronospan, w tym rozwiązań podłogowych, płyt meblowych, blatów kuchennych czy laminatów HPL. Nadszedł czas, aby zaprezentować także w Warszawie możliwości i potencjał naszej firmy. Do tej pory korzystaliśmy przede wszystkim z Design Center w Szczecinku – teraz również w stolicy będziemy dysponować odpowiednimi warunkami do zapoznawania profesjonalistów i klientów indywidualnych z portfolio naszych produktów. Chcieliśmy stworzyć miejsce, które nie tylko będzie miejscem ich ekspozycji, ale też da możliwości pracy twórczej z setkami wzorów, kolorów, faktur i rodzajów wykończeń. Wierzymy, że wizyta w Kronospan Design Center Warsaw będzie dla naszych gości bardzo inspirującym i pobudzającym wyobraźnię doświadczeniem – mówi Dagmara Mach, dyrektor sprzedaży Kronospan Polska.

Kronospan Design Center Warsaw powstało przede wszystkim z myślą o architektach, projektantach wnętrz i stolarzach. To własnie do nich przede wszystki adresowany jest ten nowoczesny showroom. Na powierzchni 300 m2 znalazło się miejsce na pełen asortyment produktów Kronospan, w tym nowości z "Kronodesign Global Collection", prezentowane przez zagranicznych ekspertów podczas inauguracyjnej konferencji prasowej.

Rozpoczynając prace nad projektem wnętrz Kronospan Design Center Warsaw, nie zdawaliśmy sobie sprawy z bogactwa oferty firmy Kronospan. Czytelne, funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne wizualnie zaprezentowanie jej produktów stało się kluczowym wyzwaniem w tworzeniu koncepcji tego miejsca. Proponując poszczególne rozwiązania, staraliśmy się w dużej mierze kierować naszymi doświadczeniami zawodowymi i proponować takie, które mogą być autentycznym wsparciem w codziennej pracy architektów i projektantów. Stąd znalazły się tu m.in.: biblioteka próbek w formie regałów, w której zaprezentowane są nieoczywiste połączenia kilku dekorów o różnej strukturze oraz kolorze, stoliki kawowe, które są przykładami rozwiązań z wykorzystaniem gięcia płyt MDF w formie zabudowy ściany oraz mebli ruchomych. Uwagę przyciągają także płaszczyzny mebli łączone pod kątem 45 stopni (metodą tzw. gierunku stolarskiego), a także zabudowa kuchni ukazująca zachowanie przejścia rysunku słoja w dekorach prezentujących słój drewna naturalnego.  Znajdziemy tam także niezwykłe bogactwo kolorów, struktur materiałów wykończeniowych, jak drewno z efektem 3D, stal w przeróżnych wybarwieniach czy nadruki. Mając za sobą wiele godzin spędzonych w przestrzeni Kronospan Design Center Warsaw w trakcie prac nad tą realizacją, jesteśmy przekonani, że – ze względu na jego wyjątkową lokalizację i spektakularny widok na Plac Grzybowski – wizyta w tym miejscu będzie dla wielu specjalistów z branży architektury i wnętrz nie tylko zawodową korzyścią, ale też prawdziwą przyjemnością – przewiduje arch. Łukasz Michalski z pracowni JMW Architekci.         

W showroomie cyklicznie odbywać się będą eventy, prezentacje, konferencje i seminaria.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ