Krzesła z serii Hal firmy Vitra. Projekt: Jasper Morrison. Fot. Vitra

Krzesła z serii Hal firmy Vitra. Projekt: Jasper Morrison. Fot. Vitra

  • Autor: bm
  • 05 cze 2018 09:25

Krzesła i fotele do jadalni – propozycje polskie i zagraniczne

W polskich sklepach dostępnych jest wiele rodzajów siedzisk, które można ustawić przy domowym stole. A czym się kierować przy ich wyborze? Warto posłuchać dobrych rad sprzedawców.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając krzesła? Podstawowym kryterium podczas wyboru tych mebli do różnych pomieszczeń powinna być wygoda. Krzesła nie mogą być za wysokie w stosunku do wzrostu korzystającej z nich osoby – stopy powinny opierać się na podłodze. Dzięki temu kręgosłup będzie odciążony, a postawa siedzącego poprawna.

Podział krzeseł ze względu na przeznaczenie zdecydowanie ułatwia selekcję produktów. Zupełnie inne wybierzemy, gdy będziemy urządzać domowe biuro, a jeszcze inne sprawdzą się w aranżacji jadalni czy kuchni. Warto pamiętać, że każde krzesło zajmuje około 60 cm przy stole. Do tej liczby dodajmy jeszcze około 10 cm z każdej strony – zapewni to swobodę siedzącym na nich osobom.

Ozdobne krzesło świetnie zastąpi fotel, jeśli salon jest dość mały, ale nie chcemy rezygnować z dodatkowego miejsca do siedzenia. Tapicerowany mebel wykończony piękną tkaniną wygląda elegancko, a do tego – jest naprawdę wygodny.

Krzesła powinny pasować nie tylko do stołu czy biurka, ale też do innych mebli w pokoju. Ważny jest również materiał, z którego wykonane jest krzesło. Drewniane – choć klasyczne – nie będzie pasowało do każdego pomieszczenia, zaś nietypowe połączenie tworzywa sztucznego i drewna może nadać wystrojowi charakteru. Do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu będą pasować najmodniejsze w tym roku krzesła inspirowane skandynawskimi trendami. Inny modny styl - shabby chic – charakteryzują: pastelowa kolorystyka, postarzane meble oraz dodatki w delikatnych, kwiatowych wzorach. Do tak urządzonej kuchni lub jadalni będą pasować proste, drewniane krzesła – w naturalnym lub białym kolorze.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ