Wyspa kuchenna wykonana z materiału kompozytowego Areti  Bianco (Technistone). Powierzchnię cechuje białe ubarwienie,  dopełnione czarnymi użyleniami. Fot. Technistone

Wyspa kuchenna wykonana z materiału kompozytowego Areti Bianco (Technistone). Powierzchnię cechuje białe ubarwienie, dopełnione czarnymi użyleniami. Fot. Technistone

  • Autor: bm
  • 07 gru 2017 10:26 (aktualizacja: 08 gru 2017 10:09)

Kuchenna wyspa - funkcjonalny i modny element zabudowy

Moda na wyspy i półwyspy w kuchni w dużej mierze wypływa z innego trendu, którym jest otwarta przestrzeń kuchenna, połączona z salonem lub jadalnią, a czasem nawet przedpokojem. Wyspa jest tutaj elementem jednocześnie dzielącym pomieszczenie na strefy i łączącym go w całość pod względem stylistycznym.

Kuchnia z wyspą to rozwiązanie, które zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, nie tylko wśród posiadaczy mieszkań o dużych powierzchniach. Polscy i zagraniczni producenci mebli kuchennych mają w swoich ofertach wiele rozwiązań, które można zastosować zarówno w przestronnych, jak i niewielkich kuchniach.

Podstawową zaletą wyspy kuchennej jest jej funkcjonalność i możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Stąd wyspy, które nie tylko mieszczą płyty grzewcze, piekarniki i inne urządzenia AGD do zabudowy, ale także mogą skrywać niezliczoną ilość półek, szuflad i szafek. Część wyspy można wykorzystać jako stół kuchenny, jest też ona idealnym sposobem na podział funkcjonalny pomieszczenia typu open space. 

Wyspa może być też swoistym kontrapunktem dla reszty wnętrza i wyróżniać się na jego tle kolorem, formą lub materiałem, z którego została wykonana. A pod tym względem producenci i projektanci mają wiele pomysłów. Oferują wyspy o nietypowych kształtach, np półokrągłych, wyposażone w liczne półki i łączone z wysokim barem kuchennym. Obok wysp będących wyłącznie powierzchnią roboczą lub miejscem do przechowywania pojawiają się takie, które mieszczą w sobie sprzęt AGD, zlewozmywaki itp. Zdarzają się wyspy wykonane z nietypowych materiałów, np. stali, spieków kwarcowych, kamienia.

Większość prezentowanych w dołączonej fotogalerii rozwiązań pokazuje wyspy kuchenne w dużych , otwartych pomieszczeniach, znajdą się jednak propozycje również do mniejszych kuchni.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ