Kuchnia z serii Senso Kitchens. Fot. Black Red White

Kuchnia z serii Senso Kitchens. Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 04 marz 2018 10:18 (aktualizacja: 18 marz 2018 17:57)

Kuchnia 2018 – aktualne trendy na polskim rynku

Jakie kuchnie będą wybierali klienci w 2018 roku? Nadal na topie będą dwukolorowe meble, otwarte aneksy i kuchenne wyspy. Coraz bardziej też liczy się to, co znajdziemy wewnątrz kuchennych szafek i szuflad.

Podsumowując to, co mówią na temat modnych kuchni producenci mebli, dostawcy akcesoriów meblowych i projektanci wnętrz można przyjąć, że idziemy w kierunku maksymalnej funkcjonalności, a do kuchni coraz częściej wkracza technologia, która ma ułatwiać życie użytkownikom. Idealnie skonstruowane i wyposażone szuflady, odpowiednio umiejscowiony sprzęt AGD, łatwe do utrzymania w czystości blaty o niemal perfekcyjnej trwałości, wreszcie – fronty wykończone w taki sposób, że niemal nie odróżnimy mebli kuchennych od salonowych – takich właśnie rozwiązań szukają współcześni klienci. Oczywiście tylko ci, którzy chcą mieć kuchnię urządzoną według najnowszych trendów, bowiem wciąż duża grupa użytkowników wybiera tradycyjne i ekonomiczne wersje.

Nadal modna jest otwarta kuchnia, czego efektem jest dążenie do dopasowania zabudowy kuchennej do mebli w salonie i jadalni. Popularnością cieszą się też wyspy i półwyspy, które tylko pozornie wymagają dużej przestrzeni. Jednym z ciekawych trendów, które od kilku sezonów wiodą prym na rynkach zagranicznych jest takie połączenie stref w mieszkaniu, aby idealnie ze sobą harmonizowały. Oglądając niektóre inspiracje producentów, czasem nie sposób zorientować się, gdzie kończy się aneks kuchenny, a zaczyna tzw. część dzienna mieszkania. Meble o identycznych frontach i blatach, jednolite kolorystycznie zabudowy, telewizor stylistycznie harmonizujący z kuchennym sprzętem AGD - wszystko to sprawia, że całe wnętrze zyskuje jedyny w swoim rodzaju wizerunek. Strefy funkcjonalne przenikają się nawzajem, odległość dzieląca kuchenny blat roboczy od wygodnej sofy jest niewielka, co ułatwia codzienne czynności i doskonale pasuje do współczesnego stylu życia - dynamicznego i wielowymiarowego.

Niezależnie od tego, czy meble kuchenne są wykonane z litego drewna, czy z płyt mdf lub innych materiałów drewnopochodnych, powodzeniem na rynku cieszą się połączenia dwóch lub więcej wybarwień czy dekorów. Takie rozwiązanie kolorystyczne daje bowiem ciekawy efekt wizualny. Połączenie kolorów w meblach kuchennych sprawdza się zarówno w przypadku stylu nowoczesnego, minimalistycznego, jak i w zestawieniach klasycznych. Zazwyczaj producenci proponują połączenia kolorów drewna z bielą, bieli z szarością lub czernią, zdarzają się też jednak nieco bardziej odważne "duety" szarości z czerwienią czy kolorów drewna z szarościami.

Najczęściej kontrapunktem dla jednolitych powierzchni frontów są blaty, które mogą wyraźniej kontrastować z frontami, dekoracyjne wstawki w drzwiczkach szafek bądź połączenie korpusów w jednym kolorze z frontami w zupełnie innym odcieniu. Kolorami można też zaznaczyć podział funkcjonalny kuchni na poszczególne strefy. Np. elementy wysokiej zabudowy z wbudowanym piekarnikiem można wykonać w innym odcieniu niż zestaw dolnych szafek lub wyróżnić kolorystycznie wyspę kuchenną.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • Ewa, 2019-05-24 08:58:30
    My postawiliśmy na meble od Em-Meble z Radomska i prezentują się one bardzo dobrze. Wysoka jakość i dobra cena.
    • Robert, 2018-12-20 11:38:21
    Jak szukacie ładnych mebli to polecam firmę Jopp Design z Krakowa. Robią meble na wymiar, które wyglądają świetnie i są bardzo solidne.