Kuchnia Vertigo. Fot. Stolkar

Kuchnia Vertigo. Fot. Stolkar

  • Autor: bm
  • 06 marz 2019 11:12 (aktualizacja: 06 marz 2019 11:29)

Kuchnia modułowa – rozwiązanie dla oszczędnych

Kuchnie modułowe to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy poszukują nowoczesnego designu, dobrej jakości w przystępnej cenie oraz gotowych konceptów, nie wymagających dużego nakładu pracy.

Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzą się w standardowych pomieszczeniach o regularnych kształtach. Trzeba pamiętać o tym, że nie we wszystkich wnętrzach można je wykorzystać. Nie są np. polecane w kuchniach, w których występuje wiele łamanych ścian.

Kuchnia modułowa jest dość prosta w montażu i aranżacji jak układanka z klocków. Każdy z „kawałków” możemy ze sobą łączyć, by w efekcie końcowym zbudować swoją wersję idealnego wnętrza – mówi Błażej Dzierżyński, przedstawiciel salonu meblowego RSdesign i dodaje, że kuchnie modułowe nie oznaczają gotowego zestawu, lecz model, który został skatalogowany do danej kolorystyki i pasuje do szafek dolnych i górnych.

Każda kuchnia robiona pod wymiar, również jest składana ze standardowych szafek, ewentualnie jedna z nich jest robiona w nieszablonowym wymiarze. Kuchnie na wymiar od modułowych różni głównie cena i jest to najbardziej drastyczna różnica – dodaje Błażej Dzierżyński.

Marka RSdesign specjalizuje się w projektowaniu kuchni właśnie przy użyciu systemów modułowych. Wykonujemy dużo zabudów pod sufit, a niektóre projekty są z wyspami, półwyspami czy barami. Jeżeli chodzi o jakość, jest ona wysoka w stosunku do ceny i nie odbiega od mebli robionych u stolarza, a czasami nawet jest lepsza. Dzieje się tak ponieważ płyty są cięte i okleinowane w fabrykach na profesjonalnym sprzęcie który jest bardziej zaawansowany technologicznie i dokładniejszy od tego używanego przez małe zakłady – mówi Błażej Dzierżyński.

Meble zamówione u stolarza mogą być nawet dwa razy droższe niż niczym nie ustępujące im segmenty modułowe. Kuchnie modułowe są najczęściej dużo tańsze od tych wykonywanych na indywidualne zamówienie, gdyż jest to produkcja masowa co znacząco obniża koszty. Co ważne ich montaż nie jest skomplikowany i prawdopodobnie każdy majsterkowicz sobie z tym poradzi.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ