Kuchnia w stylu nowoczesnym. Fot. Salony Agata

Kuchnia w stylu nowoczesnym. Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 09 wrz 2019 18:46 (aktualizacja: 13 wrz 2019 10:30)

Kuchnia w czterech stylach - inspiracje ze sklepów meblowych

Chociaż obecnie najpopularniejsze w aranżacji wnętrz jest mieszanie stylów i tworzenie indywidualnych, szytych na miarę projektów, klienci studiów kuchennych chcą wiedzieć, jakie elementy są charakterystyczne dla różnych trendów. Cztery kluczowe style zaprezentowali eksperci sieci Agata.

Salony Agata zaproponowały cztery aranżacje kuchni w różnych stylach. Pierwszy z nich to klasyka. Prezentowane meble z systemu modułowego Qubik doskonale sprawdzą się u osób, dla których biel, czerń i szarość to ponadczasowe rozwiązania w czterech kątach. Uroku i klimatu dodają blaty w kolorystyce drewna, które ocieplają przestrzeń. Dodatkowym atutem są również przeszklone drzwiczki górnych szafek kuchennych – można umieścić tam ulubione akcesoria kuchenne czy pamiątki. Ogromnym atutem tej klasycznej aranżacji jest łatwość dopasowania innych kolorów z palety barw do szarych frontów mebli. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki systemowi modułowemu  Qubik, pojemne szafki, głębokie szuflady – to kolejne z wielu zalet, które posiada ta aranżacja – radzi Jakub Madej, ekspert ds. mebli kuchennych salonów Agata.

Kolejna aranżacja to meble kuchenne stworzone z myślą o fanach nowoczesnych wnętrz. Zestawienie bieli i blatu w dębowym odcieniu z uchwytami w kontrastującym kolorze dobranym do kolorystyki sprzętu AGD to doskonały zabieg aranżacyjny, który jest obecnie bardzo często wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach. Całość utrzymana jest w jasnej kolorystyce, a fronty mebli wykończone są na wysoki połysk,, co powoduje, że przestrzeń kuchenna staje się optycznie większa, bardziej wyrazista i stylowa. Jednościenne ułożenie szafek dolnych i wiszących to rozwiązanie, które sprawdza się w polskich domach.

Inny projekt kuchenny znajdzie zwolenników wśród wielbicieli surowych, loftowych wnętrz i geometrycznych kształtów. W tej aranżacji główną rolę odgrywa kolorystyka, która nadaje kuchni industrialnego charakteru. Charakterystyczna dla tego stylu asymetria w postaci nierównych wysokości blatów i dolnych szafek, a także ciemne kolory mebli to doskonałe rozwiązanie dla dużych, otwartych i wysokich przestrzeni. Fronty szafek kuchennych w oryginalnym, ciemnoszarym odcieniu idealnie kontrastują z blatem z motywem naturalnego kamienia i bielą eleganckich płytek na ścianie.

Styl prowansalski doskonale sprawdza się w aranżacjach kuchennych – tworzy sielski i przytulny klimat i daje szerokie spektrum doboru dodatków. Styl kojarzony przede wszystkim z bielą kryje za sobą mnóstwo możliwości kolorystycznych – dobór akcesoriów jest tutaj nieograniczony. Sprawdzi się we wnętrzach – przestrzennych i z dużym dostępem do światła, uwydatniając w ten sposób swoje walory. Uroku dodają przeszklone fronty górnych szafek, które wprowadzają nieco rustykalny klimat. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ