Targi Meble Polska. Fot. Grupa MTP

Targi Meble Polska. Fot. Grupa MTP

  • Autor: Redakcja
  • 22 lut 2019 11:24 (aktualizacja: 26 lut 2019 19:16)

Kupcy meblowi z całego świata przyjadą do Poznania

Producenci mebli z Belgii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Estonii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy i Włoch zaprezentują swoje nowe kolekcje podczas targów Meble Polska 2019, które odbędą się od 12 do 15 marca.

Ekspozycja targów Meble Polska 2019 zapowiada się wyjątkowo interesująco. Swoją obecność na największych międzynarodowych kontraktacjach meblowych w Europie Środkowej zapowiedzieli wszyscy wiodący producenci mebli z Polski zainteresowani rozwojem eksportu. Obok stałych uczestników, którzy co roku sprzedają w Poznaniu swoje najnowsze kolekcje, podczas tegorocznej edycji obecnych będzie sporo nowych producentów mebli, którzy po raz pierwszy będą w Poznaniu w charakterze wystawcy. Tradycyjnie targom Meble Polska towarzyszyć będą Targi Wnętrz Home Decor oraz Arena Design, która tym razem odbędzie się pod hasłem TransFormacje. Gwiazdami tegorocznej edycji są: Massproductions – szwedzko-brytyjski duet, zafascynowany estetycznym wymiarem optymalizacji procesu produkcji, berlińskie studio Geckeler Michels, łączące innowacyjny, wysmakowany minimalizm z niebywałą dbałością o detal oraz Alexander Taylor – Anglik, u którego produkty zamawiał sam Alexander McQueen. Łącznie targowa ekspozycja zajmie 11 pawilonów o powierzchni około 62.000 mkw.

Szkolenia dla kupców i producentów

Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń skierowanych zarówno do profesjonalnych zwiedzających, jak i wystawców. Podczas targów odbędą się m. in. spotkania polskich eksporterów z niemieckimi odbiorcami organizowane przez Santander Bank Polska SA i Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Polsko-Tureckie Warsztaty Biznesowe. W ramach cyklu seminariów Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli będzie można dowiedzieć się, jakie są zasady postępowania dla eksporterów na wybranych rynkach Bliskiego Wschodu, jakie są dodatkowe wymagania na rynkach europejskich dla wyrobów meblowych, jak kalkulować koszty wytworzenia produktów i próg rentowności przy produkcji mebli, jak uniknąć błędów na etapie projektowania oraz jak szkolić i pozyskiwać pracowników. 13 marca w targowej Iglicy odbędzie się konferencja zatytułowana „Ekonomia wartości: człowiek – firma – relacje. Autonomia i współdziałanie jako narzędzia efektywnego gospodarowania w branży meblarskiej”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Jerzy Hausner, który wygłosi wykład poświęcony zagadnieniom ekonomii wartości. Po wykładzie odbędzie się dyskusja panelowa, w której oprócz prof. Jerzego Hausnera wezmą udział przedstawiciele branży meblarskiej. W czwartek 14.03. odbędzie się cykl szkoleń dla właścicieli i zarządców salonów meblowych. W jego trakcie mowa będzie m.in. o tym, jak lepiej eksponować towar w sklepie meblowym, by zwiększyć sprzedaż, jakie są trendy w wyposażeniu wnętrz, których uwzględnienie pomoże spełnić oczekiwania klientów, jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami w sprzedaży czy jak efektywne zarządzać czasem. Polski Fundusz Rozwoju organizuje podczas Meble Polska spotkanie kończące projekt Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej. Gościem tego wydarzenia będzie Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Bezpłatny bilet tylko online

Organizator, Grupa MTP, spodziewa się ponad 20.000 profesjonalnych zwiedzających z około 60 krajów, wśród których główną grupę stanowią kupcy meblowi. Według szacunków co trzeci zwiedzający pochodzić będzie z zagranicy. Przedstawicielom branży meblowej, którzy zarejestrują się przed targami online, przysługuje bezpłatny bilet wstępu na targi. Za bilet zakupiony w kasie przy wejściu na targi trzeba będzie zapłacić 10 zł. Kupcy meblowi dysponujący największym potencjałem zakupowym tradycyjnie już będą mogli skorzystać ze specjalnego serwisu, w ramach którego poza bezpłatnym wstępem i wjazdem na targi oraz cateringiem będą mogli liczyć na pomoc w organizacji przyjazdu, zakwaterowaniu, zaproszenie na wieczór branżowy i nieograniczony dostęp do strefy spotkań „Meeting Point” zapewniającej komfortowe warunki pracy oraz pełną dyskrecję niezbędną przy prowadzeniu negocjacji biznesowych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ