Traficar. Fot. IKEA

Traficar. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 17 maj 2018 10:58 (aktualizacja: 18 maj 2018 09:41)

Łatwiejszy transport z IKEA z usługą Traficar

IKEA uruchamia usługę Traficar - na początek samochody dostawcze, które klienci mogą wypożyczać pojawiły się pod sklepami w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Do końca maja sieć obejmie pozostałe sklepy w Polsce.

Samochody dostawcze TrafiCargo wypożycza się tak samo jak samochody osobowe. Podstawą korzystania jest mobilna aplikacja. Za jej pomocą, po aktywowaniu konta, użytkownik znajduje na mapie najbliższy samochód i rezerwuje go. Następnie powinien w ciągu 15 minut dotrzeć do auta, zeskanować umieszczony na nim kod QR i od tej pory może cieszyć się jazdą. Aby zakończyć wynajem samochodu dostawczego po przewiezieniu mebli należy zaparkować je w wyznaczonym miejscu pod sklepem IKEA.

Serwis jest już dostępny w Krakowie od września 2017 roku. "Mieszkańcy Krakowa bardzo szybko przekonali się do idei carsharingu. Postanowiliśmy ułatwić transport mebli i akcesoriów IKEA naszym klientom w innych miastach, oferując przyjazny dla środowiska sposób" – mówi Bartosz Syk, Service Developer w Dziale Obsługi Klienta IKEA Retail.

Użytkowanie samochodów Traficar przyczynia się do poprawy jakości powietrza w miastach. Szacuje się, że jeden samochód w usłudze carsharingowej, w zależności od intensywności użytkowania, może zastąpić od 8 do 20 aut prywatnych istotnie przyczyniając się do zmniejszenia śladu węglowego.

"Kiedy we wrześniu 2017 roku wystartowaliśmy z usługą w Krakowie, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko zdobędzie uznanie. Zobaczyliśmy też, że w całej Polsce użytkownicy Traficara są zainteresowani tego typu opcją. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na ich potrzeby i rozszerzyć flotę samochodów dostawczych w miastach, w których dostępny jest Traficar! Dodatkowo postanowiliśmy tego rodzaju usługę nazwać TrafiCargo, ponieważ różni się od floty Traficara wielkością oraz sposobem użytkowania" – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ