Schemat realizacji dostaw według Dachser DIY – Logistics.

Schemat realizacji dostaw według Dachser DIY – Logistics.

  • Autor: Dachser
  • 03 gru 2018 09:19 (aktualizacja: 05 gru 2018 11:14)

Logistyczne wsparcie dla eksportu

Polska zajmuje wysokie miejsce w światowych rankingach branży meblarskiej – jako czwarty na świecie eksporter oraz szósty producent w skali globalnej, odnotowuje stale rosnący potencjał do dalszego rozwoju. Wartość wyeksportowanych z Polski mebli w 2017 r. wyniosła blisko 10,8 mld euro czyli o 7,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Wzrost obrotów rodzimych przedsiębiorców z tego sektora możliwy jest dzięki ekspansji na nowe rynki, dlatego niezwykle ważna jest współpraca z doświadczonym operatorem logistycznym, takim jak Dachser.

Branża meblarska to ogromny rynek, w którym Polska odgrywa istotną rolę – od wejścia do Unii Europejskiej eksport krajowych produktów z tego sektora wzrósł dwukrotnie. Wiąże się to przede wszystkim ze stosunkowo niskimi kosztami pracy oraz dobrą dostępnością surowców. Ponadto, choć polski rynek, podobnie jak cała UE, boryka się z brakiem rąk do pracy, to nadal pod tym względem wypada lepiej od innych państw. Rozwój rynku mebli to także inwestycje w nowe technologie i urządzenia, ale także budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o logistykę.

Dachser od 20 lat wspiera firmy związane biznesowo z rynkiem DIY za pośrednictwem dedykowanego rozwiązania Dachser DIY – Logistics. Operator przejmuje od dostawcy proces kompletacji zamówień, przygotowanie towaru do wysyłki oraz dostawę do sklepu w ustalonym oknie czasowym. W dniu odbioru zamówienia towar wyjeżdża z terminala Dachser do kraju docelowego poprzez sieć operatora. Dzięki temu klient może korzystać z konkurencyjnych terminów dostaw. Podczas transportu Dachser wykorzystuje kontenery wymienne, zapewniając bezpieczny przewóz towarów bez dodatkowych przeładunków. Firmę wyróżnia również jednolity system IT, dający klientom stały dostęp do informacji na temat zlecenia. Dachser nadaje przesyłkom międzynarodowym jeden, niezmienny na całej trasie numer przewozowy – każda ze stron wie, gdzie w danej chwili znajduje się zamówiony towar.

Dachser dysponuje siecią 425 oddziałów w 37 europejskich krajach, a także rozbudowaną siatką codziennych połączeń drobnicowych. Operator posiada zatem zarówno doświadczenie, jak i narzędzia, które umożliwiają płynną obsługę logistyczną przy zachowaniu wyjątkowej wydajności, wspierając firmy w realizacji ich rozwoju zagranicznego.

Juliusz Pakuński
Kierownik rozwoju biznesu
DACHSER DIY-Logistics
juliusz.pakunski@dachser.com
tel. 512 597 095
www.dachser.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ