Łóżko Glame. Fot. Wajnert

Łóżko Glame. Fot. Wajnert

  • Autor: bm
  • 07 marz 2019 08:16 (aktualizacja: 19 marz 2019 11:00)

Łóżka tapicerowane - za co lubią je polscy klienci?

Łóżka tapicerowane w całości lub wyposażone w tapicerowany zagłówek na dobre zawładnęły rynkiem mebli do sypialni. Kuszą klientów bogatą paletą kolorystyczną, możliwościami wykończenia, walorami funkcjonalnymi.

Funkcjonalnością w niczym nie ustępują tradycyjnym łóżkom - podobnie jak one mogą być wyposażone w pojemnik na pościel, udogodnienia w postaci zintegrowanego oświetlenia itp. Dodatkowo jednak dają użytkownikowi wyjątkowy komfort nie tylko spania, ale również siedzenia - np. podczas wieczornej lektury czy porannego "śniadania w łóżku". Łóżka tapicerowane już od kilku sezonów należą do najchętniej kupowanych mebli wśród polskich klientów. Na ich popularność wpływa również fakt, że są lansowane na targach zagranicznych, jako nieodłączony element tzw. udomowionego wnętrza - przytulnego, zachęcającego do spędzania w nim czasu.

Łóżka tapicerowane ma w swojej ofercie większość producentów mebli zarówno polskich, jak i zagranicznych. Produkty tych ostatnich są na naszym rynku dostępne za pośrednictwem showroomów z ekskluzywnymi meblami włoskich, niemieckich czy hiszpańskich marek. Do wyboru jest wiele możliwości - łóżka mogą być tapicerowane w całości lub tylko z miękkimi zagłówkami. Bogato zdobione, np. pikowaniami czy przeszyciami, ale również minimalistyczne. Ciekawym rozwiązaniem są tapicerowane wezgłowia rozbudowane do rozmiarów niemalże ścianki. Nieco inną - zdobywającą coraz większą popularność wśród klientów indywidualnych - formą są łóżka kontynentalne, do niedawna dedykowane głównie hotelom i innym obiektom noclegowym. W takim łóżku występują zazwyczaj trzy poziomy, które - poza wygodą - mają zapewnić efektowną amortyzację i oparcie dla kręgosłupa. Pierwszą, najniższą warstwę, którą stanowi zazwyczaj materac bonellowy trwale złączony z drewnianą ramą, uzupełnia druga, tzw. materac właściwy. W tej roli najczęściej występuje materac posiadający tzw. sprężyny kieszeniowe. Ostatni, najwyższy poziom łóżka to nakładka, stanowiąca uwieńczenie i decydująca o ostatecznym komforcie łóżka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ