Łóżko tapicerowane z kolekcji Fly, z podnośnikiem. Fot. Wajnert

Łóżko tapicerowane z kolekcji Fly, z podnośnikiem. Fot. Wajnert

  • Autor: bm
  • 04 sty 2018 11:15 (aktualizacja: 08 sty 2018 08:26)

Łóżka z pojemnikiem - propozycje polskich producentów

Łóżka wyposażone w pojemniki na pościel, dodatkowe szuflady czy półki cieszą się dużą popularnością wśród polskich klientów. Cenione są za funkcjonalność i za możliwość wykorzystania ich jako dodatkowego miejsca do przechowywania, szczególnie w niewielkich mieszkaniach.

Pojemnik na pościel najczęściej ma postać wysuwanej szuflady na kółkach, ale na polskim rynku znajdziemy też modele z podnoszonym stelażem, w których pojemnik zajmuje całą przestrzeń pod łóżkiem. Oba rozwiązania są bardzo funkcjonalne, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy schowek jest na wagę złota. Wybierając meble do sypialni, warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość pojemnika, ale również na sposób jego otwierania - ważne, aby mechanizm otwierania był łatwy w użytkowaniu i gwarantował jego bezawaryjność. 

Rozwiązanie z podnośnikiem najczęściej wykorzystywane jest w przypadku łóżek tapicerowanych. Mechanizmy pozwalają zazwyczaj na podniesienie stelaża wraz z materacem jedną ręką i otwarcie obszernego pojemnika. Tego rodzaju pojemniki nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Szuflada - poza aspektem praktycznym - spełnia też nierzadko rolę elementu podkreślającego estetykę mebla, szczególnie gdy jest utrzymana w kontrastujących kolorach albo do jej otwierania służą ciekawe w formie uchwyty. W wielu przypadkach jednak łóżka skonstruowane są w taki sposób, aby pojemnik nie był widoczny z zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem kwestii przechowywania jest też dołączenie do łóżka ławeczki, która po otwarciu staje się pojemnikiem, zamknięta - jest wygodnym miejscem do siedzenia. Tutaj warunkiem jest jednak dość duża powierzchnia sypialni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ