Najnowszy trend - łoże z tapicerowanym wezgłowiem. Fot. Natuzzi

Najnowszy trend - łoże z tapicerowanym wezgłowiem. Fot. Natuzzi

  • Autor: bm
  • 26 sie 2016 08:38 (aktualizacja: 26 sie 2016 11:39)

Łóżko tapicerowane - hit sprzedaży na rynku

Od kilku sezonów wiodącym trendem na rynku mebli do sypialni są modele łóżek z tapicerowanym wezgłowiem lub tapicerowane w całości. Są uważane za praktyczne, dające pożądaną wygodę i miękkość. Takie łóżko stwarza też szerokie możliwości stylistyczne - klienci mogą bowiem korzystać z bogatej oferty tkanin i skór.

Na możliwości aranżacji sypialni z wykorzystaniem tapicerowanego wezgłowia zwraca uwagę Anna Wróbel, projektant mebli w firmie Komandor. "Najnowsze trendy to przede wszystkim pikowane zagłówki. W zależności od wnętrza można je dopasować niemal do każdej stylizacji" – mówi Anna Wróbel. - "Wkomponują się idealnie zarówno w przestrzenie urządzone w stylu minimalistycznym, jak i glamour. Motyw pikowania można wykorzystać nie tylko w meblach tapicerowanych. Doskonale sprawdzi się również w szklanych frontach szaf, dzięki czemu, razem z elementami łóżka w tym samym stylu, cała aranżacja zyska jednolity i spójny charakter. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem we współczesnych wnętrzach jest szkło, które swoją strukturą przypomina pikowanie. Takie wypełnienia nadają wnętrzu lekkość i blask" – dodaje Anna Wróbel.

Łóżka tapicerowane królowały na stoiskach producentów podczas tegorocznych imprez targowych zarówno polskich (Poznań), jak i zagranicznych (Kolonia, Mediolan). Firmy zwracały uwagę zwiedzających i potencjalnych klientów przede wszystkim na funkcjonalność tego rodzaju mebli. Wezgłowie, którego obicie można wybrać z naprawdę szerokiej oferty tkaniny lub skór, pojemniki na pościel, do których sięgamy podnosząc cały stelaż łóżka, tapicerowane ławki kryjące w sobie dodatkowe miejsce do przechowywania - wszystko to sprawia, że łoże tapicerowane w całości lub tylko z miękkim wezgłowiem może mieć przewagę nad klasycznym, twardym meblem do spania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ