Vero

Vero

  • Autor: bm
  • 14 sie 2017 13:10 (aktualizacja: 17 sie 2017 08:54)

Łóżko tapicerowane - jeden z wiodących trendów na polskim rynku

Łóżka tapicerowane wbrew pozorom nie kłócą się z nowoczesnym stylem aranżacji wnętrz, nie są dedykowane jedynie klasycznym sypialniom. Wręcz przeciwnie – coraz więcej producentów stawia na nowoczesność i minimalizm, do których doskonale pasują obite tkaniną lub skórą elementy.

CZYTAJ TEŻ: Meble tapicerowane z funkcją spania

Wrażenie miękkości i przytulności, możliwość wyboru z niemal nieograniczonej palety tkanin, skór, wzorów i kolorów, wygoda użytkowania – to chyba największe zalety łóżek tapicerowanych, które już od kilku sezonów należą do najpopularniejszych mebli na polskim rynku.

W raporcie PMR "Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2016" znalazła się między innymi informacja o tym, jaki mebel Polacy będą najchętniej kupowali w 2017 roku. Okazało się, że jest nim łóżko do sypialni. Z kolei producenci i sprzedawcy mebli potwierdzają, że jednym z najbardziej lubianych rodzajów łóżek jest to tapicerowane w całości lub przynajmniej wyposażone w miękki zagłówek. Za co lubimy tego typu meble? Przede wszystkim tego rodzaju łoża są uważane za praktyczne, dające pożądaną wygodę i miękkość. Takie łóżko stwarza też szerokie możliwości stylistyczne - klienci mogą bowiem korzystać z bogatej oferty tkanin i skór, by wykreować swoją wymarzona przestrzeń snu.

Ukłonem w stronę nowoczesności jest na przykład sypialnia „Possi” (Black Red White), której „modułowy” układ tapicerowanego wezgłowia nawiązuje do formy i kolorystyki mebli skrzyniowych z tej samej kolekcji. Przykładem nowoczesnej w formie sypialni z tapicerowanym zagłówkiem łóżka może też być „Corsica” z oferty firmy Forte. Ta minimalistyczna kolekcja pozwala stworzyć prawdziwą oazę spokoju. Osią, wokół której zbudowana jest stylistyka kolekcji „Corsica”, jest łóżko. Uwagę zwraca jego rama i ciekawie rozwiązana kwestia nóżek, a raczej ich brak. Łóżko stanowi dość mocną bryłę, jednak dzięki podświetlonej, trapezowej podstawie nabiera lekkości. Tapicerowany biały zagłówek koresponduje z białymi frontami szafek, szafy i komody, dając wrażenie ciągłości i konsekwencji. Z kolei "Essence" marki Swarzędz Home to tapicerowane łóżko na drewnianej konstrukcji o charakterystycznej, minimalistycznej formie. Potencjalni klienci mają do wyboru welur lub tkaniny o strukturze samodziału. Wszystkie materiały zabezpieczone są specjalną formułą Aquaclean chroniącą przez zaplamieniem.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ