Fot. Black Red White

Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 01 gru 2016 08:27 (aktualizacja: 04 gru 2016 11:02)

Łóżko z pojemnikiem na pościel - rynkowy hit

Pojemniki do przechowywania pościeli i innych przedmiotów, będące integralną częścią łóżka, są coraz częściej spotykanym na polskim rynku elementem kolekcji do sypialni. Zwiększają jej funkcjonalność - zwłaszcza w niewielkich wnętrzach - dzięki czemu są popularne wśród klientów.

Najczęściej w roli pojemnika występuje szuflada, "wyjeżdżająca" spod łóżka na kółkach. Czasem producenci przewidują rozwiązania oparte na podnoszeniu całego stelaża wraz z materacem. Taki pojemnik jest z pewnością większy, ale raczej mniej wygodny w użytkowaniu niż ten pierwszy, chociaż na rynku są już dostępne rozwiązania technologiczne, ułatwiające podnoszenie całych stelaży łóżek. Taki sposób otwierania sprawdza się szczególnie w przypadku łóżek tapicerowanych.

Szuflada - poza aspektem praktycznym - spełnia też nierzadko rolę elementu podkreślającego estetykę mebla, szczególnie gdy jest utrzymana w kontrastujących kolorach albo do jej otwierania służą ciekawe w formie uchwyty. W wielu przypadkach jednak łóżka skonstruowane są w taki sposób, aby pojemnik nie był widoczny z zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem kwestii przechowywania jest też dołączenie do łóżka ławeczki, która po otwarciu staje się pojemnikiem, zamknięta - jest wygodnym miejscem do siedzenia. Tutaj warunkiem jest jednak dość duża powierzchnia sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ