W debacie poświęconej eksportowi wziął udział między innymi Maciej Formanowicz (drugi od prawej). Fot. Serwis organizatora

W debacie poświęconej eksportowi wziął udział między innymi Maciej Formanowicz (drugi od prawej). Fot. Serwis organizatora

  • Autor: mg
  • 29 lis 2016 11:09 (aktualizacja: 29 lis 2016 12:43)

Maciej Formanowicz wziął udział w debacie o eksporcie

Prezes Fabryk Mebli Forte Maciej Formanowicz wziął udział w debacie prowadzonej w ramach konferencji "Polska, Europa, Świat - Go Poland, Go Global", zorganizowanej w Warszawie przez „Rzeczpo­spolitą” i HSBC Bank Polska. Tematem spotkania była między innymi sytuacja na rynkach eksportowych.

W konferencji wzięli udział prezesi i menedżerowie firm dynamicznie rozwijających się na zagranicznych rynkach, którzy w swoich branżach należą do liderów, a także repre­zentanci instytucji i organiza­cji gospodarczych, izb przemy­słowo-handlowych oraz międzynarodowych firm do­radczych i konsultingowych. Wydarzenie miało na celu wymianę doświadczeń biznesowych związanych z ekspansją eksportową, budową przewagi konkurencyjnej i wzrostem innowacyjności polskich firm.

Według Macieja Formanowicza, innowacyjność można podzielić na kilka elementów: obejmuje ona produkt, materiały, technologię i serwis. Obszarów, gdzie można wykazywać się nowo­czesnością i poprawą konku­rencyjności jest wiele, nawet w prostych wyrobach – mówił prezes Forte.

Eksport odgrywa kluczową rolę w strategii czołowych firm meblarskich. Wiele z nich przeznacza do sprzedaży na rynkach zagranicznych nawet do 90 proc. swojej produkcji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ