Malow Open Days 2017 otworzył Henryk Owsiejew, prezes Rady Nadzorczej firmy Malow. Fot. Mariusz Golak

Malow Open Days 2017 otworzył Henryk Owsiejew, prezes Rady Nadzorczej firmy Malow. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 21 cze 2017 08:15 (aktualizacja: 21 cze 2017 13:25)

"Malow Open Days 2017" - zobacz fotorelację z imprezy

Prezentacje dobrze znanych na rynku kolekcji mebli, jak i nowości, szkolenia adresowane do różnych grup zawodowych, wreszcie dziesiątki przeprowadzonych rozmów handlowych - to wszystko złożyło się na program "Malow Open Days 2017". Imprezę, która odbyła się 16-17 czerwca br. w Suwałkach, zorganizowała firma Malow, producent mebli metalowych.

"Dni Otwarte" firmy Center-Mebel - zobacz fotorelację!

Targi „Malow Open Days 2017” odbyły się na terenie fabryki firmy Malow. Na powierzchni 1.500 m2 zaprezentowany został cały przekrój asortymentu, poczynając od mebli mieszkaniowych i biurowych, poprzez produkty przeznaczone do wyposażenia szkół, warsztatów i placówek medycznych, a na meblach sportowych i socjalnych kończąc. Wśród nich nie zabrakło także rynkowych nowości.

W wydarzeniu wzięli udział sprzedawcy i dystrybutorzy mebli firmy Malow nie tylko z kraju, ale i z zagranicy - ze Skandynawii, państw nadbałtyckich, Unii Europejskiej. Nie dziwi to w sytuacji, gdy aż 55 proc. produkcji przeznaczonej jest na eksport. Malow planuje rozszerzyć sprzedaż swoich produktów także na rynkach pozaeuropejskich. 

Ważną częścią programu "Malow Open Days 2017" były szkolenia zorganizowane z myślą o potrzebach różnych grup zawodowych. Dotyczyły one m.in. nowoczesnych technik sprzedaży, zasad serwisowania i reklamacji, a także promocji mebli znajdujących się w ofercie suwalskiego producenta.

W 2017 roku firma Malow, producent mebli metalowych z Suwałk, planuje zwiększyć swoją sprzedaż do 177 mln zł. Pomóc mają w tym intensywnie rozwijane plany inwestycyjne na terenie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej oraz poszerzanie oferty produktowej. Aktualnie spółka zatrudnia ponad 650 osób. Wdrożyła już cztery duże projekty technologiczno-organizacyjno-produkcyjne, kryjące się pod nazwami: Malow 1, Malow 2, Malow 3 i Malow 4. Posiada też zakład produkcyjno-handlowy w Charkowie na Ukrainie, a w końcu 2014 roku do grupy kapitałowej dołączył Malow Skand zlokalizowany w Świnoujściu. Firma uruchomiła również w 2016 roku kolejny projekt inwestycyjny - Malow 5.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ