Henryk Owsiejew, prezes zarządu firmy Malow. Fot. Malow

Henryk Owsiejew, prezes zarządu firmy Malow. Fot. Malow

  • Autor: mg
  • 18 paź 2018 10:35 (aktualizacja: 19 paź 2018 10:43)

Malow planuje kolejne inwestycje

Firma Malow zamierza zwiększyć swój eksport. Rozważa też przejęcia w Hiszpanii oraz budowę nowej fabryki.

Zdaniem Henryka Owsiejewa, przewodniczącego Rady Nadzorczej Malow, suwalskiej j firmy produkującej meble metalowe, tegoroczna sprzedaż ma sięgnąć prawie 200 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 15 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Tym samym ma to być najlepszy rok w historii suwalskiego producenta.

W przyszłym roku też zamierzamy zwiększyć sprzedaż o około 15 proc. Planujemy mniejsze i większe inwestycje. Z tym, że nad tymi większymi na razie mocno się zastanawiamy. Media i ekonomiści wieszczą, że w gospodarce światowej, europejskiej, a więc także w Polsce może wystąpić tąpnięcie (wojny handlowe), ale w naszym przypadku problemem mogą być bardziej sprawy kosztowe - powiedział dla portalu Wnp.pl Henryk Owsiejew.

W przyszłym roku firma jeszcze większy nacisk położy na eksport, który ma aktualnie 70 proc. udział w całkowitej sprzedaży. W ramach zdobywania nowych rynków zbytu myśli m.in. o odbiorcach z Afryki. Sposobem na wejście na tamtejsze rynki ma być m.in. przejęcie w Hiszpanii.

Malow rozważa też budowę nowej fabryki, choć podjęcie ostatecznej decyzji w tej kwestii będzie zależało od koniunktury panującej na rynku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ