Zakład firmy Profim. Fot. Archiwum

Zakład firmy Profim. Fot. Archiwum

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Marka Profim inwestuje w nowoczesne technologie oraz kapitał ludzki

Firma Profim z Turku, producent krzeseł i foteli biurowych, przeznaczyła w tym roku na inwestycje blisko 15 mln zł. To dwukrotnie większa kwota niż w roku ubiegłym.

Njanowsze inwestycje

Park maszynowy producenta powiększony został w tym roku m.in. o nowy automat do cięcia rur, giętarkę, tokarki, frezarki i kilka pras. Ponadto w październiku firma uruchomiła nową lakiernię proszkową. Dzięki tym inwestycjom chcemy przede wszystkim zwiększyć liczbę produkowanych wyrobów – wyjaśnia Grzegorz Dybus, dyrektor ds. logistyki i produkcji metalowej Profim. – Z pewnością dzięki dużej automatyzacji znacznie poprawi się również rentowność naszej firmy, a czas realizacji zamówień wyraźnie się skróci.

Spółka systematycznie zwiększa także swoją powierzchnię produkcyjną – w tym roku oddała do użytku nową halę o powierzchni 7,6 tys. m2, a w najbliższym czasie produkcja ma być uruchomiona także w 2 kolejnych, o powierzchni 1,7 i 3,5 tys. m2.

W bliskiej przyszłości

Producent ma już kolejne, ambitne plany inwestycyjne. W przyszłym roku zamierzamy powiększyć i „dozbroić” narzędziownię, jeszcze lepiej wyposażyć dział produkcyjny oraz rozbudować chromownię – mówi Grzegorz Dybus. – Natomiast naszych pracowników ucieszy z pewnością planowany całkowity remont części socjalnej jednego z zakładów oraz oddany właśnie do użytku nowy parking na 170 samochodów.

Przedsiębiorstwo z Turku coraz większą wagę przykłada też do szkolenia swoich pracowników. W tym celu uruchomiło projekt Kaizen, czyli metodę ciągłej poprawy wydajności pracy, która angażuje wszystkich pracowników i pozwala na szybką poprawę efektywności bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów nowych inwestycji. Zdaniem odpowiedzialnego za wdrażanie projektu Kaizen w Profim, Tadeusza Walczaka, program ten zaczyna już przynosić wymierne korzyści. Do tej pory przeszkolono ok. 40 osób ze średniego i wyższego kierownictwa produkcyjnego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ