Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

  • Autor: bm
  • 03 sty 2019 10:43 (aktualizacja: 04 sty 2019 13:55)

Meblarskie inwestycje na Warmii i Mazurach - podsumowanie 2018 roku

Pięć firm z branży meblarskiej otrzymało w minionym roku zezwolenia na rozpoczęcie działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. WMSSE podsumowała swoją działalność w 2018.

Zarząd WMSSSE podpisał w 2018 r. 24 zezwolenia oraz decyzje na prowadzenie działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwa zadeklarowały w tych dokumentach poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 512 815 000 zł oraz zatrudnienie minimum 327 nowych pracowników. Wśród podpisanych zezwoleń są też inwestycje z branży meblarskiej:

Blue Bird Poland. Inwestycja zlokalizowana w Nidzicy. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 17 800 000 zł oraz zatrudnienie minimum 25 nowych pracowników. Firma uruchomi produkcję innowacyjnego fotela hybrydowego, pierwszego na świecie krzesła biurowego z funkcją klękosiadu podpierającego kręgosłup. Przedsiębiorstwo planuje budowę zakładu oraz wyposażenie go w linie technologiczne.

MK Design. Inwestycja zlokalizowana w Nidzicy. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 10 500 000 zł oraz zatrudnienie minimum 49 nowych pracowników. Przedsiębiorstwo wybuduje fabrykę produkującą meble tapicerowane. W ramach inwestycji planowana jest budowa hali produkcyjnej wraz z wyposażeniem zakładu w niezbędną infrastrukturę i maszyny. Przy fabryce ma powstać część socjalna i biurowa.

PUR. Inwestycja zlokalizowana w Nidzicy. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 2 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 10 nowych pracowników. Spółka planuje zakup maszyn do produkcji włókniny tapicerskiej, urządzeń szwalniczych, stołów do tapicerowania oraz nowoczesnego plotera CNC do cięcia płyt. Dzięki tym inwestycjom działalność spółki zostanie rozszerzona o produkcję stelaży do mebli tapicerowanych oraz produkcję mebli.

Classic Sofa. Inwestycja zlokalizowana w Ciborzu koło Lidzbarka. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 18 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 70 nowych pracowników. Przedsięwzięcie polega na budowie hali produkcyjnej oraz jej wyposażeniu w maszyny i urządzenia do wytwarzania mebli tapicerowanych oraz skrzyniowych. Przedsięwzięcie realizowane na podstawie decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Ajram. Inwestycja zlokalizowana w Pasłęku. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 16 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 2 nowych pracowników. W ramach inwestycji rozbudowane zostaną istniejące w Pasłęku obiekty oraz zakupione nowe maszyny i urządzenia. Zakład zostanie również powiększony o nowoczesny tartak i suszarnię drewna. Przedsięwzięcie realizowane na podstawie decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Ajram jest firmą rodzinną, zajmującą się przetwórstwem drewna, w szczególności produkcją mebli z drewna litego. Zdecydowaną większość produktów spółki stanowią krzesła i stoły.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ