IKEA FJÄLLBO

IKEA FJÄLLBO

  • Autor: bm
  • 28 cze 2017 12:56

Meble do domowego gabinetu - nowoczesność czy klasyka?

Praca w domu to dla coraz większej grupy osób coś naturalnego i codziennego. By ułatwić sobie koncentrację w zaciszu własnych czterech kątów, warto zaaranżować kącik do pracy, a jeśli tylko istnieje taka możliwość – nawet gabinet z prawdziwego zdarzenia. Do wyboru mamy wiele meblowych kolekcji.

Sercem domowego biura z całą pewnością jest biurko. Producenci mebli zadbali o to, by klienci meblujący domowy gabinet mieli szeroką paletę modeli do wyboru. Wśród propozycji znaleźć można zarówno bogato zdobione, masywne biurka rodem z pokoju prezesa wielkiego, szczycącego się setkami lat tradycji przedsiębiorstwa, jak też lekkie, kobiece modele przypominające finezyjne toaletki. W aktualnej ofercie coś dla siebie znajdą uczniowie i studenci, dla których nieodzowne jest korzystanie z komputera badź laptopa, jak też ci, którzy nie lubią sztampy i oczywistych form.

Niektóre z proponowanych modeli to typowe, dość ciężkie w formie biurka, wyposażone w boczne szuflady i solidny blat o dużej powierzchni. Te tradycyjne bryły najlepiej „czują się” w dość przestronnych, klasycznie urządzonych wnętrzach. Często też wykonane są z naturalnych materiałów – litego drewna, lub z użyciem forniru, ale także z dodatkami ze szkła czy np. mosiądzu. Z kolei po drugiej stronie stoją lekkie, niemal nie przypominające biurka stoliki, których powierzchnia zmieści co najwyżej niewielki laptop. To ukłon w stronę małych mieszkań, często studenckich bądź zamieszkiwanych przez singli, którzy cenią sobie mobilność i możliwość szybkiej przeprowadzki.

Proponowane przez producentów kolekcje dedykowane domowym biurom obejmują zazwyczaj znacznie więcej niż tylko biurko. Projektanci doskonale wiedzą bowiem, że aby przestrzeń do pracy mogła być uznana za przyjazną i by sprzyjała efektywnemu wysiłkowi, musi być wyposażona w odpowiednio dopasowany zostaw funkcjonalnych sprzętów. Dlatego też w ofertach producentów znajdziemy też przeróżne modele komód i kontenerków pod biurka, jak również regałów i witryn zaprojektowanych z myślą zarówno o książkach, jak i biurowych segregatorach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ