Stół Tondo i krzesła Arco firmy Paged. Fot. Paged

Stół Tondo i krzesła Arco firmy Paged. Fot. Paged

  • Autor: bm
  • 26 cze 2019 13:17

Meble do jadalni - propozycje do małych mieszkań

Odpowiednie umeblowanie małej jadalni to prawdziwe wyzwanie dla projektanta wnętrz i producenta mebli. Kiedy każdy centymetr powierzchni ma ogromne znaczenie, wybór stołu i krzeseł nie powinien być przypadkowy...

Przy urządzaniu małej jadalni ważne są odpowiednio dobrane kolory ścian, ale również meble, które ustawimy w miejscu spożywania posiłków. W małej przestrzeni lepszym rozwiązaniem okażą się meble, które nie powstały w całości z litego drewna – te bowiem zwykle są dużo cięższe i mają znacznie większe gabaryty. A w małym mieszkaniu szczególnie ważne jest wrażenie przestrzeni i „lekkości”.

Producenci mebli radzą zwrócić uwagę nie tylko na wielkość blatu stołu, ale też na jego możliwości związane z rozkładaniem. Niezwykle ważny jest sam sposób powiększania powierzchni blatu - im bardziej intuicyjny i prosty - tym lepiej.

Wybierając stół do niewielkiej jadalni, zwróćmy uwagę na to, by wkładka przedłużająca blat była chowana bezpośrednio w stole. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca na przechowywanie jej w innym miejscu. Co więcej, możemy mieć pewność, że zawsze będzie „pod ręką” i nigdy jej nie zgubimy. Pamiętajmy również, by personalizować meble – zamawiać tyle wkładek, ile rzeczywiście nam się przyda. Nie ma sensu decydować się na rozwiązania, których nie będziemy w stanie wykorzystać w swoim mieszkaniu. Kolejną ważną kwestią są krawędzie stołów – zdecydowanie bardziej bezpieczne i bardziej komfortowe okażą się te z zaokrąglonymi lub „podciętymi” krawędziami – podpowiada Grzegorz Wit, projektant i ekspert firmy Paged Meble. Wybierając stół do jadalni, warto bezpośrednio w salonie sprawdzić, jakiej prowadnicy użył producent. Wysokiej klasy prowadnice synchroniczne gwarantują, że do rozłożenia stołu nie będzie wymagana siła ani narzędzia, a sam proces zajmie zaledwie kilka sekund.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ