Pracownia w stylu loftowym na poddaszu. Fot. Komandor

Pracownia w stylu loftowym na poddaszu. Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 12 paź 2018 13:49

Meble do wnętrz w stylu loft - coraz bardziej popularne na rynku

Producenci i dystrybutorzy mebli w Polsce - w ślad za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz - mają w swoich ofertach meble pasujące do stylu loftowego. Liczy się nie tylko odpowiednia forma, ale także materiały użyte do produkcji, kolorystyka, funkcje.

CZYTAJ TEŻ: Sofy w odcieniach szarości i beżu wciąż na topie

Styl loftowy to przede wszystkim surowe materiały i przestronne pomieszczenia. Polacy polubili cegłę, beton oraz metalowe dodatki i nie ulega wątpliwości, że era wnętrz loftowych zawita na stałe w naszych domach. Meble do mieszkania w stylu loftowym powinny charakteryzować się prostą i jednocześnie nowoczesną formą. Doskonale sprawdzą się kolekcje wyprodukowane z kilku różnych materiałów, np. metalu i drewna. Bryły powinny być gładkie, ponieważ postindustrialne aranżacje stronią od oryginalnych wzorów i zdobień. 

Kuchenne meble z kamiennymi lub metalowymi blatami, stalowe wykończenia szafek, wszechobecna szarość i jej ciemniejsza wersja – antracyt – to tylko niektóre z wyznaczników industrialnego stylu. Dodajmy do tego elementy z litego drewna lub w dekorach drewnopodobnych z wyraźnymi sękami i śladami zużycia, proste, geometryczne kształty i odpowiednie dodatki. Ciekawym rozwiązaniem są meble metalowe, które wciąż są produktem niszowym na rynku mebli mieszkaniowych, ale ich popularność rośnie. Sprawdzają się też kolekcje, w których wykorzystano szkło, elementy przypominające beton lub marmur, a także dekory meblowe określane jako industrialne, a takich nie brakuje w ofercie producentów papierów i folii dekoracyjnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ